Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 3 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 3 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.500 dolar seviyesinden ret yerken, Pepe (PEPE) fiyatı ise günlük yüzde 11 düşüş yaşadı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 3 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatının birkaç haftanın yeni en yüksek seviyesine doğru yükselişi, son 12 saat içerisinde durma noktasına geldi ve varlık, 1.000 doların üzerinde değer kaybetti.

PEPE'nin çift haneli düşüşleri nedeniyle altcoinler de aynı derecede, hatta daha kötü bir şekilde zarar gördü.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz Perşembe günü yaklaşık 27.000 dolara yükseldi ve birkaç gün boyunca yatay işlem gördü. Hafta sonunun çoğunu da bu seviyede yatay olarak geçirdi.

Fakat Pazartesi sabahı Asya işlem saatleri seansında tablo değişmeye başladı. Boğalar, piyasanın tam kontrolünü ele geçirdi ve büyük bir yükseliş başlattı. Bu, Bitcoin fiyatının haftalardır ilk kez 28.000 doları geçmesine ve 6 haftanın zirvesi olan 28.600 dolara ulaşmasıyla sonuçlandı.

Bitcoin yükselişini sürdüremedi ve hızla değer kaybetmeye başladı. Yarım gün içinde varlık, 1.000 dolardan fazla kayıp yaşadı ve bugün erken saatlerde 27.400 doların altına düştü.

O zamandan bu yana birkaç yüz dolar toparlanmasına rağmen kripto para birimi gün içinde hâlâ yaklaşık yüzde 3 kayıpla seyrediyor. Piyasa değeri 15 milyar dolardan fazla kayıp ile 540 milyar doların güneyinde yer alıyor ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49,4 ile yüksek seyrediyor.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu dün kayda değer kazançlarla patladı ancak beklendiği gibi bugün gidişat değişti ve çoğu grafikte kırmızı hâkim durumda. Ethereum (ETH) şu anda en kötü performans gösterenler arasında yer alıyor ve neredeyse yüzde 5 oranında düşüş yaşadı. Sonuç olarak ETH fiyatı, bir kez daha 1.700 doların altına düştü.

BNB, XRP, Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polkadot (DOT) ve Litecoin (LTC) de kırmızı renkteyken Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Bitcoin Cash (BCH) küçük geri çekilmeler kaydetti.

Aptos (APT) ve Optimism (OP) gibi altcoinlerden, belki de bu ay sonunda token kilitlerinin açılacağı beklentisiyle daha fazla günlük kayıplar geliyor.

PEPE, ilk 100 altcoin arasında en fazla düşüşü gerçekleştiren oldu. Kripto para birimi, bir günde yüzde 11 düştü.

Kripto para piyasasının toplam değeri, dünkü kazanımların çoğunu sildi ve yeniden 1,1 trilyon doların altına düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 3 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 3 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar