Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 30 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 30 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 27.000 dolarda sallanırken Chainlink (LINK) fiyatı 8 doların üzerinde iki ayın zirvesini kaydediyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 30 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün 10 günün en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir miktar ivme kaybetti ancak hala 27.000 dolar civarında işlem görüyor.

Bir kez daha yükselişe geçen ve şu anda 8 doların üzerinde yer alan Chainlink (LINK) dışında çoğu altcoin de bugün küçük kayıplar yaşıyor.

Bitcoin 

Geçtiğimiz hafta sonu, Perşembe günkü kayıplarının bir kısmını telafi eden ve çoğunlukla 26.600 dolarda kalan Bitcoin (BTC) için oldukça olaysız geçti. Fakat pazartesi günü durum farklıydı. Varlık sert bir şekilde düşüp 26.000 doların altına geriledi. 

Boğalar bu noktada yükselişe geçti ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Bitcoin fiyatı ilerleyen birkaç gün içinde biraz toparlandı ve Çarşamba günü saldırıya geçti ancak 27.000 doları aşma girişimi hızla durduruldu.

Boğalar iş haftasının sonunda daha başarılı olan başka bir hamle başlattı. Bu sefer Bitcoin fiyatı, 27.000 doların üzerine çıkarak birkaç günün en yüksek seviyesi olan 27.200 dolara yükseldi. Kripto para birimi, yükselişe devam edemedi ve birkaç yüz dolar kaybetti.

Piyasa değeri hafifçe gerileyerek 525 milyar dolara düştü ve böylece altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,9 olarak kayıtlara geçti. 

Altcoinler

Chainlink (LINK), son zamanlarda en iyi performans gösteren varlıklar arasında yer aldı ve son 24 saat içinde yeşilde işlem gören altcoinlerden biri oldu. LINK fiyatı günlük yüzde 3 ve haftalık yüzde 15 arttı. Böylelikle bugün erken saatlerde 8 doların üzerinde iki ayın en yüksek seviyesini kaydetmeyi başardı.

XRP, bugün de yeşil renkte ve yüzde 1,5'lik bir artışın ardından 0,5 doların üzerinde işlem görüyor. UNUS SED LEO (LEO) fiyatı, yüzde 2’lik bir sıçramanın ardından 1,7 dolara yakın.

Ethereum (ETH), BNB, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dâhil olmak üzere daha büyük altcoinlerin geri kalanı küçük kayıplarla işlem görüyor. 

Kripto para piyasasının toplam değeri dünden beri bir miktar ivme kaybetti ve şu anda 1.080 trilyon doların altında.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 30 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 30 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar