Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 31 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 31 Ağustos 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı, Grayscale'in etkilediği zirveden 1.000 dolarlık kayıp yaşarken Solana fiyatı ise yüzde 4 düşüş yaşadı. İşte güncel veriler...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 31 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Grayscale'in SEC karşısında kazandığı galibiyetle iki haftanın en yüksek seviyesini 28.000 doların üzerinde gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı, bir kez daha ivme kaybetmeye başladı ve 1.000 dolarlık bir düşüş yaşadı.

Çoğu altcoin de bugün geri çekildi ve Solana (SOL), büyük piyasa değerine değerine sahip altcoinler arasında başı çekiyor.

Bitcoin

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 31 Ağustos 2023

Bitcoin'in fiyat performansı bu haftanın başına kadar alışılmadık derecede sakindi. Varlık, geçen perşembe günü 27.000 doları geri almaya çalıştı ancak başarısız oldu. Daha sonraki ret, onu 26.000 dolarlık tanıdık bir zemine geri getirdi. Sonraki birkaç gün ise olaysız geçti çünkü Bitcoin fiyatı her iki yönde de 100-200 dolardan fazla hareket edemedi.

Salı günü bir ABD mahkemesi, SEC'e, "Grayscale'in amiral fonu GBTC'yi spot Bitcoin ETF'ye dönüştürme başvurusunun incelenmesini reddetme kararından vazgeçmesini" emrettiğinde her şey değişti. Her ne kadar bu, böyle bir ürünün gün ışığına çıkacağı anlamına gelmese de Bitcoin fiyatı ani bir fiyat artışıyla tepki gösterdi.

Birkaç saat içinde kripto para birimi, 2.000 dolardan fazla artış göstererek iki haftanın en yüksek seviyesi olan 28.000 doların üzerine çıktı ve 80 milyon doları tasfiye etti.

Fakat o zamandan bu yana varlık, yükseliş trendini iki katına çıkarmayı başaramadı ve yaklaşık 1.000 dolar geriledi. Piyasa değeri 530 milyar dolara düştü ancak CMC'deki hâkimiyeti hala yüzde 48,9 ile yüksek seyrediyor.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 31 Ağustos 2023

Çoğu altcoin, Bitcoin'i takip ederek etkileyici günlük kazançlar elde etti. Dünün en iyi performans gösterenleri Bitcoin Cash (BCH) ve Toncoin (TON) oldu.

Fakat benzer şekilde çoğu, küçük kayıplarla bugün kırmızıya döndü. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 0,5 düştü ancak 1.700 doların üzerinde kalmayı başarıyor. BNB fiyatı yüzde 1 kayıpla 225 doların hemen altında yer alıyor. 

XRP, Cardano (ADA), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Shiba Inu (SHIB) varlıkları da hafif kırmızı renkte. Solana (SOL) fiyatı yüzde 4 düşüşle ilk 10'da en çok kayıp yaşayan ülke oldu. Yine de Solana (SOL) fiyatı hala 20 doların üzerinde.

Buna karşılık Dogecoin (DOGE) fiyatı bir gecede yüzde 1,5 oranında değer kattı ve 0,065 doların üzerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir miktar zemin kaybetti ancak CMC'de hala 1.090 trilyon doların üzerinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 31 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar