Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Ekim 2023

Analiz

Ripple'ın SEC karşısında elde ettiği bir başka zaferin ardından XRP fiyatı yüzde 4 sıçradı. Bitcoin (BTC) fiyatı, 27.000 doların üzerinde durdu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyat performansı, varlığın 27.500 dolar civarında dar bir aralıkta sıkışıp kalmasıyla bir kez daha durdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında kazanılan son mahkeme zaferinin ardından yükselen XRP dışında çoğu altcoin bugün daha sakin görünüyor.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı Eylül sonunda 27.000 dolara yükseldi. Ekim ayına ilişkin genel beklentiler, son on yılın performansı göz önüne alındığında olumlu bir ay olacağı yönündeydi. Bitcoin fiyatı, 1 Ekim ve 2 Ekim'de 1.500 doların üzerinde bir artışla hızla yükselirken hayal kırıklığı yaratmadı.

Yükseliş, kripto para birimini 28.600 dolar civarında altı haftanın zirvesine çıkardı. Fakat boğalar ivmeyi sürdürmeyi başaramadı ve varlık oldukça hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başladı.

Ertesi gün o kadar da olumlu olmadı ve Bitcoin fiyatı 27.500 dolara geriledi. Varlık her iki yönde de çok az hareketle veya hiç hareket etmeden aynı seviyede sıkışıp kaldığı için son 24 saat oldukça olaysız geçti.

Bu nedenle piyasa değeri 535 milyar dolar sınırında kaldı. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de dün ile aynı noktada yani yüzde 49,4'te yer alıyor. 

Altcoinler

Çoğu altcoin bugün küçük kayıplar kaydetti. Ethereum (ETH) ve BNB fiyatları, yüzde 1'in biraz üzerinde düşüşle sırasıyla 1.644 dolar ve 212 dolar seviyelerine geriledi.

Dogecoin (DOGE), Toncoin (TON) ve Polkadot (DOT) da benzer düşüşler yaşadı. Fakat daha fazla kayıp Solana (SOL), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlerden geliyor. BCH fiyatı, yüzde 5 civarında düşüşle 230 dolara geriledi. 

XRP ve Avalanche (AVAX) karşı köşede duruyor. XRP fiyatı, ABD mahkemelerinde SEC'e karşı kazanılan son zaferin ardından neredeyse yüzde 4 arttı. AVAX da benzer bir yüzdeyle 10 dolara yaklaştı.

Fakat genel olarak bakıldığında kripto para piyasasının toplam değeri her gün birkaç milyar dolar kaybetti ve CMC'de 1.080 trilyon dolara düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar