Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Eylül 2023

Analiz

Stellar (XLM) fiyatı günlük yüzde 10 artış gösterirken Bitcoin (BTC) fiyatı 26.000 dolar seviyesinde durdu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçen hafta birkaç gün boyunca karşı karşıya kaldığı devasa volatiliteye rağmen bir kez daha 26.000 dolar civarında durdu.

Rocket Pool (RPL), Synthetix (SNX) ve Stellar (XLM) dışında çoğu altcoin de bugün sessizce duruyor. Bu üç altcoin, çift haneli yükselişler yaşıyor.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Eylül 2023

Bitcoin fiyatı, Grayscale'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında kazandığı yasal zaferin tüm piyasayı sarstığı geçen Salı gününe kadar uzun bir süre yaklaşık 26.000 dolar civarında yatay işlem gördü.

GBTC'yi bir spot Bitcoin ETF'ye dönüştürme potansiyeliyle beslenen Bitcoin'in fiyatı, saatler içinde iki binin üzerinde artış gösterdi ve 28.000 doların üzerinde birkaç haftanın zirvesine ulaştı.

Topluluk, SEC'in çöküşünü görmeye hazırlanırken kurum beklenen bir hamle yaptı ve tüm spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararı 45 gün daha erteledi. Bu, Grayscale'in zaferine ilişkin azalan hype'ın yanı sıra, fiyatlarda büyük bir geri çekilmeye yol açtı.

Bitcoin fiyatı, iki gün içinde yaklaşık 3.000 dolar düştü ve 11 haftanın en düşük seviyesi olan 25.350 dolara geriledi. Yine de toparlanmayı başaran Bitcoin fiyatı, birkaç yüz doları geri aldı ve yedi gün önce olduğu gibi o zamandan bu yana 26.000 dolar civarında işlem gördü.

Bitcoin'in piyasa değeri 505 milyar dolara ulaştı. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de yüzde 48,4 seviyesinde bulunuyor.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Eylül 2023

Çoğu altcoin son 24 saat içinde önemsiz kazançlar elde etti. Ethereum (ETH), BNB, XRP, Cardano (ADA), Solana (SOL), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC), hafif yeşil renkte iken Solana (SOL) en fazla yükselişi (yüzde 2) kaydeden oldu. 

Buna karşılık en büyük iki meme coin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ) küçük kayıplarla seyrediyor. UNUS SED LEO (LEO), Hedera (HBAR) ve Maker (MKR), büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en fazla düşüşü yaşayanlar oldu.

Buna karşılık Stellar (XLM) fiyatı yaklaşık yüzde 10 arttı ve şu anda 0,12 doların oldukça üzerinde işlem görüyor. Her ikisi de çift haneli artış gösteren Rocket Pool (RPL) ve Synthetix (SNX) gibi altcoinlerin daha fazla kazanç elde ettiği görülüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde 10 milyar doların biraz altında bir değer kazandı ve CMC'de 1.050 trilyon doların biraz üzerinde bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 4 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar