Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 5 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 5 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 doları hedeflerken bazı altcoinler daha iyi performans gösteriyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 5 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde küçük bir yükseliş başlattı ancak 28.000 dolar sınırını geçemedi. Büyük piyasa değerine sahip altcoinler bugün nispeten hareketsiz duruyor ancak Toncoin (TON) momentumunu kaybetmeye devam ediyor. Yeni bir günlük düşüş, onu 2 doların altına itti.

Bitcoin

Bu hafta, boğaların birkaç gün boyunca piyasanın tüm kontrolünü ele geçirmesi sonucunda yüksek bir notla başladı. Pazartesi sabahı Bitcoin (BTC) fiyatı 1.500 doların üzerinde bir artış yaşadı. 

Bu artış, Bitcoin fiyatının 28.600 dolar civarında altı haftalık bir zirveye ulaşmasıyla sonuçlandı. Fakat varlık, ilerleyen günlerde ivmesini sürdüremedi ve değer kaybetmeye başladı.

Bu, art arda birkaç fiyat düşüşüne neden oldu. En sonuncusu dün geldi ve Bitcoin fiyatını 27.200 dolara düşürdü. Fakat kripto para birimi bu noktada sıçradı ve daha fazla düşmedi. Tam tersine, birkaç yüz doları geri aldı ve bugün erken saatlerde saldırıya geçti. Bununla birlikte söz konusu yükseliş, Bitcoin fiyatını 27.900 doların üzerine çıkaramadı.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı 27.500 doların üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri hafifçe artarak 540 milyar dolara yükseldi ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49,5'e kadar çıktı.

Altcoinler

Toncoin (TON), son birkaç haftadır sektörde en iyi performans gösterenler arasındaydı ancak artık işler tersine döndü. TON fiyatı son zamanlarda sürekli olarak değer kaybediyor. En son yüzde 2,5'luk fiyat düşüşü, onu 2 doların altına itti. Sadece birkaç hafta önce TON fiyatı, 2,5 doların üzerindeydi. 

XRP ve Polygon (MATIC) varlıklarında günlük olarak benzer veya biraz daha az şiddetli fiyat kayıpları görülüyor. Ethereum (ETH), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Bitcoin Cash (BCH) ve Shiba Inu (SHIB) de hafif kırmızı renkte.

Buna karşılık BNB, Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC) ve Chainlink (LINK) varlıklarının hepsi önemsiz kazançlar kaydetti. Avalanche (AVAX) fiyatı yüzde 4 oranında arttı ve şu anda 10 dolardan işlem görüyor.

Günlük ölçekte en önemli kazanç sağlayanlar arasında yüzde 8 artış ile Aave (AAVE) ve yine yüzde 8 artış ile Trust Wallet Token (TWT) yer alıyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri, nispeten hareketsiz bir şekilde 1.080 trilyon dolar civarında kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 5 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 5 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar