Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Aralık 2023

Analiz

Kral kripto Bitcoin (BTC) 44.000 dolara çıkarken Avalanche (AVAX) da neredeyse %20 oranında artış gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC), Mayıs 2022'nin başından bu yana ilk kez 44.000 doların biraz üzerine sıçrayan bir yükseliş daha yaşadı. Altcoinler de Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve diğer pek çok kripto paranın büyük kazanımlarıyla yeşile döndü.

Bitcoin (BTC) 

Aralık ayı, birincil kripto para birimi için şu ana kadar hatırlanması gereken bir ay oldu. 1 Aralık Cuma günü varlık 37.500 dolarda kaldı ancak gün sonunda ve cumartesi günü değer kazanmaya başladı. Pazar günü biraz daha az değişken olsa da Pazartesi sabahı daha fazla kazanç getirdi ve Bitcoin (BTC) 19 aydan beri ilk kez 40.000 doların üzerine çıktı. Manzara giderek daha iyi olmaya devam etti ve Bitcoin (BTC) Salı günü 42.000 doların üzerine çıktı.

Ayılar bu noktada hiçbir yerde bulunamadı ve Bitcoin (BTC) bu fırsatı kullanarak 44.000 doların üzerine sıçrayan başka bir yükseliş başlattı. Daha spesifik olarak varlık, Bitstamp'ta 19 ayın yeni zirvesi olan 44.400 dolara kadar yükseldi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Aralık 2023

Şu an itibarıyla kripto para birimi 44.000 doların birkaç santim altında işlem görüyor. Bununla birlikte piyasa değeri 850 milyar doların üzerine fırladı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti %53,6'ya kadar çıktı.

Altcoinler 

Bitcoin'in (BTC) hakimiyetinin geçtiğimiz hafta istikrarlı bir şekilde artıyor olması, altcoinlerin önemli bir kazanç elde etmediği anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz 24 saat bunun açık bir örneği; neredeyse tüm alternatif kripto para yeşil renkte.

Ethereum (ETH) 2.300 dolara yaklaştı ve günlük %3,3 artış gösterdi. Benzer kazanımlar XRP, Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) ve Polygon (MATIC) gibi şirketlerde de görülüyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Aralık 2023

Daha fazla artış Solana (SOL), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Avalanche (AVAX) ve Shiba Inu'dan (SHIB) geliyor. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) durumunda pompalar %11 ila %18 arasındadır.

En önemli günlük artışlar Helium (HNT) (%56), Beam (%25), Casper (%24) ve Celestia'dan (%21) geliyor. Toplam kripto para piyasası değeri bir gecede 60 milyar dolar arttı ve CoinMarketCap'te (CMC) 1,6 trilyon dolara ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar