Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 dolarda dururken Toncoin (TON) fiyatı günlük yüzde 9 artış gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) 28.000 dolar sınırını geçmeyi denedi ancak hızla durduruldu ve 27.500 dolara geri döndü. Çoğu altcoin yatay işlem görüyor. Cardano (ADA) ve Solana (SOL) birkaç yüzde kazanırken, Ethereum (ETH) ve BNB biraz geri çekildi.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı, yavaş bir hafta sonunun ardından haftanın başında büyük bir yükseliş başlattı ve bu da onu 27.000 dolardan 28.600 dolara birkaç haftanın zirvesine çıkardı. Topluluk boğa koşusunun yeniden başlamasını beklerken, kripto para birimi değer kaybetmeye başladı.

Bir gün içinde varlık 1.000 doların biraz üzerinde kayıp yaşadı ve Perşembe gününe kadar 27.500 doların altına geriledi. İşte o zaman başka bir saldırı geldi ve Bitcoin fiyatı 28.000 doların biraz üzerine çıktı.

Fakat Bitcoin fiyatı yine de yükselişe devam edemedi. Sonraki ret, bu sefer neredeyse 1.000 dolar kadar geri çekilmesine neden oldu. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı şu anda 27.500 dolar civarında işlem görüyor.

Piyasa değeri beklendiği gibi bir miktar zemin kaybetti ve CMC'de 540 milyar doların altına düştü. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti ise biraz artarak yüzde 49,6’ya yükseldi.

Altcoinler

Dün bildirildiği üzere Eylül ayının sonunda büyük bir yükseliş kaydeden Toncoin (TON), yeni ayın başlamasıyla birlikte ivme kaybetmişti. Fakat trend olan altcoin son 24 saat içinde yeniden atağa geçti. TON fiyatı yaklaşık yüzde 9 oranında artış gösterdi ve bu da 2 dolar seviyesini geri kazanmasına yardımcı oldu.

Solana (SOL), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Avalanche (AVAX) hafif yeşil renkte. AVAX fiyatı yaklaşık yüzde 4 oranında artış gösterdi ve şu anda 10 doların üzerinde sağlam bir şekilde duruyor.

Buna karşılık Ethereum (ETH), BNB, XRP ve TRON (TRX) küçük kayıplar kaydetti. Genel olarak bakıldığında, daha büyük değere sahip altcoinlerin çoğu günlük ölçekte nispeten istikrarlı.

Sonuç olarak kripto para piyasasının toplam değeri CMC'de hala 1.080 trilyon dolar civarında kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 6 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar