Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 28.000 dolarla flört ederken BTC hâkimiyeti yüzde 50'ye yaklaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde 1.000 dolara kadar bir artış ile hızlandı. Çoğu altcoin bugün hafif yeşil renkte ancak BTC'nin hâkimiyeti artmaya devam etti ve yüzde 50'ye yaklaştı.

Bitcoin 

İş haftası, Bitcoin (BTC) için yüksek bir notla başladı. Bitcoin fiyatı, yaklaşık bir buçuk günde 1.500 dolarlık bir artış gösterdi ve 28.500 doların üzerinde 6 haftanın zirvesine ulaştı.

Fakat topluluktaki coşku uzun sürmedi ve Bitcoin, ivmesinin neredeyse tamamını hızla kaybetti. Tekrar 27.000 doların biraz üzerinde işlem gören Bitcoin fiyatı, sonraki birkaç günü orada geçirdi.

Bitcoin fiyatı, haftanın sonunda birkaç kez 28.000 doları aşmayı denedi ancak durduruldu. Son girişim, Bitcoin fiyatının 28.350 dolara yükseldiği bugün erken saatlerde gerçekleşti. Bu, fiyatın 27.200 dolara düşmesinin ardından geldi.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatı bir kez daha başarısız oldu ve şu anda 28.000 dolar sınırının hemen yakınında bulunuyor. CMC'de piyasa değeri 546 milyar dolara yükseldi ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti şu an itibariyle yüzde 49,8'e çıkarak haftaların en yüksek seviyesine ulaştı.

Altcoinler

Çoğu altcoin son 24 saat içinde benzer dalgalanmalarla karşılaştı ancak şu anda hafif yeşil bir bölgede bulunuyor. Ethereum (ETH), BNB, XRP, Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin Cash (BCH) fiyatları yüzde 1'in altında artış gösterdi.

Solana (SOL), TRON (TRX), Polkadot (DOT) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinlerden daha fazla kazanç geldi. Bunların hepsi de yüzde 1-2 civarında artış gösterdi.

Polygon (MATIC), günümüzün en iyi performans gösteren oyuncusu olarak ortaya çıktı. Varlık, yüzde 4,5 oranında değer kazandı ve şu anda 0,6 doların biraz altında bulunuyor.

Diğer düşük ve orta değerli altcoinlerin çoğu bugün hafif yeşil renkte işlem görürken kripto para piyasasının toplam değeri yaklaşık 10 milyar dolar arttı ve 1,1 trilyon dolara yaklaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar