Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 26.000 doların üzerine çıkamıyor. Zarardaki Bitcoin adreslerinin sayısı ise 7 ayın en yüksek seviyesinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, dün 600 dolarlık bir yükseliş ve düşüş de dâhil olmak üzere bir miktar volatiliteyle karşı karşıya kaldı ancak genel olarak bir kez daha 26.000 doların altında sakinleşti.

Altcoinler; Ethereum (ETH), BNB, XRP, Cardano (ADA) ve diğerleri gibi çok az hareketle veya hiç hareket etmeden alışılmadık bir istikrar gösteriyor.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı, Grayscale'in SEC'e karşı zafer kazanmasının ardından saatler içinde 2.000 dolardan fazla değer kazanarak bir hafta önce istikrarsız bir iniş çıkış yaşadı. Ancak daha sonra birkaç gün içinde tüm ivmesini kaybetti ve 25.350 dolar gibi daha da düşük seviyelere geriledi.

Kayıpların bir kısmını telafi etmeyi başardı ve hafta sonu geldiğinde 26.000 dolardan biraz uzaktaydı. O zamandan bu yana, dün 25.400 dolara kısa bir düşüş ve ardından 26.000 dolarda durdurulan yükseliş dışında fiyat hareketlerinde pek bir değişiklik olmadı.

Şu an itibariyle varlık 25.700 dolar civarında takılı kaldı. Piyasa değeri belirsiz bir şekilde 500 milyar doların biraz üzerinde ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,2 seviyesinde bulunuyor.

Glassnode'un verilerine göre; zarardaki Bitcoin adreslerinin sayısı yeniden artmaya başladı ve 7 ayın zirvesini kaydetti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Eylül 2023

Altcoinler

Daha büyük değerli altcoinlerin çoğu, geçtiğimiz gün de önemli fiyat hareketleri yaratmada başarısız oldu. Bir yanda Ethereum (ETH), BNB, TRON (TRX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) gibi varlıklar küçük kazançlarla işlem görürken diğer yanda XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Solana (SOL) gibi altcoinler hafif kayıplar kaydetti.

İlk 20 altcoin arasında en dikkat çekici kazanç sağlayan ise Toncoin (TON) oldu. TON, kendisini 1,8 doların üzerine çıkaran yüzde 5'lik bir artışla yeniden atağa geçti. Astar (ASTR), THORChain (RUNE) ve Kaspa (KAS) varlıklarından başka sıçramalar da geliyor.

Bununla birlikte tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değeri, CMC'de nispeten hareketsiz bir şekilde 1.050 trilyon doların altında kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 7 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar