Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 8 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 8 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 26.000 doların üzerine çıktı. İşte kripto para piyasası ile ilgili güncel veriler...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 8 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Günlerce 26.000 dolar seviyesinin altında yatay işlem gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı, nihayet bir hamle yaptı ve bu çizginin üzerine çıktı.

Çoğu altcoin de hafif yeşil renktedir. Solana (SOL) ve Cronos (CRO), büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en fazla değeri katmaktadır.

Bitcoin 

Geçtiğimiz hafta birkaç gün içerisinde 2.000 doların üzerinde değere sahip pump ve dump'lara tanıklık eden yüksek volatiliteden sonra Bitcoin (BTC) fiyatı, Cuma günü 26.000 doların altına yerleşti. Hafta sonu beklendiği gibi olaysız geçti ve çok az gerçek fiyat hareketi yaşandı veya hiç yaşanmadı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 8 Eylül 2023

Yeni haftanın başlangıcı da herhangi bir ani hareket getirmedi. Bitcoin fiyatı, 25.600 ila 26.000 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördü. Çarşamba günü Bitcoin (BTC) fiyatı, 25.400 dolara düştüğünde ve hemen ardından 26.000 dolara doğru yükseldiğinde biraz daha dalgalanma yaşandı.

Ancak bu seviyeyi geri almayı başaramadı ve tekrar düşüşe geçti. Geçtiğimiz 24 saat, ayıların yeni bir girişimini de beraberinde getirdi ve bu girişim şimdilik daha başarılı oldu. 

Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde 26.400 dolarda birkaç günlük zirveye sıçradı ve bir miktar kayıp yaşamasına rağmen şu an itibariyle 26.00 doların üzerinde işlem görüyor.

Piyasa değeri 510 milyar dolara yükselirken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti CMC'de yüzde 0,3 artışla yüzde 48,5'e yükseldi. 

Aynı zamanda Glassnode; 10 veya daha fazla Bitcoin'e sahip olan belirli bir yatırımcı grubunun, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Altcoinler

Altcoinler de günlük ölçekte hafif yeşil renktedir. Ethereum (ETH) ve BNB fiyatları, yüzde 1'in biraz altında artışla sırasıyla 1.650 dolar ve 217 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Shiba Inu (SHIB) ve Litecoin (LTC) varlıklarında da benzer kazanımlar görülüyor. Solana (SOL) ve XRP fiyatları yaklaşık yüzde 1,5 arttı. Cronos (CRO) fiyatı yüzde 3'ün üzerinde artışla ilk 36 altcoin arasında en fazla kazancı elde etti.

XDC Network (XDC) fiyatı yüzde 6 artışla ilk 100 kripto arasında en iyi performansı sergileyen token olurken, onu Render (RNDR) yüzde 4 ile takip etti. 

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde birkaç milyar arttı ve 1.050 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 8 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 8 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar