Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Ekim 2023

Analiz

Altcoinler ivme kaybederken Bitcoin (BTC) hâkimiyeti dört ayın zirvesine ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatının son 48 saatteki fiyat hareketleri oldukça sıkıcı olsa da varlığın piyasa hâkimiyeti, Haziran ayından bu yana en yüksek seviyesi olan yüzde 50'ye ulaştı.

Bu, çoğu altcoinlerin bir kez daha kırmızı renkte işlem görmesi ve Avalanche (AVAX) fiyatının güneye doğru ilerlemesi (yüzde 3 kayıp) ile birlikte geliyor.

Bitcoin 

Geçen haftanın başlangıcı, yalnızca Pazartesi günü 1.500 dolardan fazla artış göstererek 28.600 doların üzerinde 6 haftanın zirvesine ulaşan Bitcoin (BTC) için çok daha heyecan vericiydi. Bitcoin fiyatı hızla ivmesini kaybetti ve 27.000 dolar civarına geriledi.

Kripto para birimi Perşembe günü yeniden yükselişe geçmeden önce takip eden birkaç gün daha az dalgalı geçti. Fakat ayılar hareketi durdurdu ve varlığı sert bir şekilde güneye doğru itti. Cuma günü Bitcoin fiyatı, 28.000 dolar seviyesini aşamadıktan sonra 27.200 dolara geriledi.

Cumartesi sabahı Bitcoin fiyatı 28.300 dolara çıktığında bir başka yükseliş daha geldi. Yine de yükselişe devam edemeyen Bitcoin fiyatı, hafta sonunun geri kalanını burada geçirerek 28.000 dolar civarına geriledi.

Son 24 saat de çok fazla dalgalanma yaratmadı. Bitcoin fiyatı şu anda 28.000 doların biraz altında duruyor. Piyasa değeri 545 milyar dolar civarında kaldı ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti, yazın ilk günlerinden bu yana ilk kez yüzde 50'ye yükseldi.

Altcoinler

Büyüyen Bitcoin (BTC) hâkimiyeti, çoğu altcoinin son zamanlarda iyi performans göstermediği anlamına geliyor. Büyük bir kayıp olmamasına rağmen hissiyat hala düşüş eğiliminde. Neredeyse tüm grafiklerde kırmızının hâkim olduğu görülüyor.

Buna Ethereum (ETH), BNB ve Polkadot (DOT) gibi altcoinlerden gelen küçük fiyat düşüşleri ve XRP, Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinlerden gelen daha büyük düşüşler dâhildir.

Avalanche (AVAX) son 24 saatte yüzde 3.3 ile en fazla düşüş yaşayan altcoin oldu. Sonuç olarak AVAX fiyatı, şu anda 10 doların altında işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bu zaman dilimi içinde birkaç milyarın kaybedildiğini gördü ve CMC'de 1.1 trilyon doların altında yer aldı. 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar