Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 26.000 doları kaybetti. Stellar (XLM) ise piyasa duyarlılığına meydan okuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün 26.400 doların üzerinde birkaç günün en yüksek seviyesine ulaştı ancak bu kısa sürdü ve varlık 26.000 doların altındaki tanıdık tabloya geri döndü.

Altcoinler de bugün hafif kırmızı renkte. BNB, Cardano (ADA) ve Solana (SOL), yüzde 1'in üzerinde gerileme yaşıyor.

Bitcoin

Bitcoin'in fiyat performansı son 10 gün boyunca etkileyici olmaktan çok uzaktı. 2.000 dolar kadar yükselen Bitcoin fiyatı, Grayscale'in SEC'e karşı kazandığı zaferden sonra neredeyse 3.000 dolar düştü. 

Ardından gelen şiddetli ret, varlığı 11 haftanın en düşük seviyesi olan 25.350 dolara itti. Boğalar, nihayet bu noktada yükselişe geçti ve geçen hafta sonu geldiğinde Bitcoin'in biraz toparlanmasına yardımcı oldu. Bu nedenle Bitcoin fiyatı, sakin bir şekilde 26.000 doların altında kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Eylül 2023

İş haftasının çoğu da dâhil olmak üzere sonraki günler, kripto para biriminin aynı noktada takılıp kalmasıyla sorunsuz geçti. Nihayet dün yükselişe geçen Bitcoin fiyatı, birkaç günün en yüksek seviyesi olan 26.400 doların üzerine çıktı.

Fakat bunun yanlış bir kırılım olduğu ortaya çıktı ve Bitcoin fiyatı, tüm ivmesini kaybederek bir kez daha 26.000 doların altında işlem gördü. Piyasa değeri hâlâ 500 milyar doların biraz üzerinde ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yeniden yüzde 48,3'e geriledi.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu, dün küçük kazanımlar ve bugün de geri çekilmeler ile Bitcoin'in son zamanlardaki performansını taklit etti. Ethereum (ETH), XRP, Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB), yüzde 1'e kadar düşüş yaşadı.

BNB, Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Solana (SOL) gibi altcoinlerden daha fazla kayıp gelirken, Solana (SOL) yaklaşık yüzde 2 oranında düştü.

Stellar (XLM), büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında dikkate değer tek istisnadır. XLM fiyatı bir günde yüzde 4'ün üzerinde artış gösterdi ve şu anda 0,13 doların üzerinde işlem görüyor.

Doğal olarak kripto para piyasasının toplam değeri, dünkü kazanımlarını kaybetti ve CMC'de 1.040 trilyon dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar