Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Kasım 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 18 ayın en yüksek seviyesine çıkarken kripto para piyasası bir gecede 50 milyar dolar kazandı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç gün nispeten hareketsiz kaldı ancak son 24 saatte 1.500 dolardan fazla artış göstererek Mayıs 2022'nin başından bu yana kaydettiği en yüksek seviyeye ulaştı.

Chainlink (LINK) ve Polygon (MATIC) gibi altcoinler de kayda değer fiyat artışlarıyla yeşile döndü. Böylece toplam piyasa değeri neredeyse 1,4 trilyon dolara yükseldi.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı, yalnızca birkaç gün önce ayıların yarattığı baskı altında 34.500 dolara geriledi ancak boğalar hızlı tepki verdi ve fiyatların daha fazla düşmesine izin vermedi.

Bitcoin fiyatı ilerleyen saatlerde atağa geçti ve neredeyse 36.000 dolara yükseldi. Dün bildirildiği üzere kısa bir reddin ardından varlık, dün gece geç saatlerde başka bir yükseliş başlattı.

Fakat bu kez boğalar daha ısrarcı davrandı ve kripto para birimini daha da kuzeye doğru sürükledi. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı, 18 ay sonra ilk kez neredeyse 37.000 dolara yükseldi ve geride 140 milyon dolardan fazla tasfiye kaldı.

Bitcoin fiyatı henüz 37.000 dolar sınırını aşamadı ve şu anda bu seviyenin biraz altında bulunuyor. Bununla birlikte Bitcoin'in piyasa değeri 710 milyar doların üzerine çıkarken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 52'nin biraz üzerinde güçlü durumda.

Altcoinler

Tipik olarak Bitcoin her iki yönde de hızlı bir şekilde ilerlediğinde olduğu gibi altcoinlerin büyük bir bölümü çoğu durumda daha da muhteşem bir şekilde hareket ediyor. Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), Shiba Inu (SHIB), Filecoin (FIL), Hedera (HBAR), Aave (AAVE), OKB, Kaspa (KAS), Lido DAO (LDO) ve Quant (QNT) gibi altcoinler için de durum böyledir. Bu altcoinlerin çoğu bir günde yüzde 10'un üzerinde artış gösterdi . KAS fiyatı, yüzde 22 artış yaşadı. 

Ethereum (ETH), BNB, XRP, Solana (SOL), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX) ve Polkadot (DOT) daha mütevazı kazanımlarla da olsa yeşil alanda yer alıyor.

Genel olarak kripto para piyasasının toplam değeri günlük 50 milyar dolar arttıktan sonra 1.380 trilyon dolara ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 9 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar