Kripto Para Haberleri

Kripto Para Platformları Hindistan Hükümeti’ni İkna Çabasına Girdi

Hindistan’daki kripto para yasakları, kripto para borsalarını da harekete geçirmiş durumda. Platform sahipleri ve sektöre yön veren markalar, hükümet ikna etmek için büyük bir çaba veriyor. Malumunuz, uzunca bir süredir bu konuyu işlemeye devam ediyoruz ve ne yazık ki hükümet herhangi bir şekilde geri adım atmıyor.

Geçmiş yıllarda yapılan hatalardan ders almadıklarını da görebiliyoruz. Özellikle 70’li yıllarda ekonomik yasaklar sonrası ülke içi karışıklık zarar verici bir boyuta ulaşmış ve ekonomiyi de geriye götürmüştü. Şimdilerde Hindistan Hükümeti benzer bir yasağa imza atmaya hazırlanıyor.

Kripto paraları yasaklamak ve kendi para birimleri ile yola devam etmek gibi bir düşünceleri var. Bu düşüncenin ise elle tutulur bir yanı ne yazık ki yok. Analistler ve uzmanların yorumlarını incelerseniz eğer sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız. Bu yasaklar ile birlikte yatırımcılar illegal borsalara daha faza yönelecek ve tercihlerini bu yönde yapacaktır.

İllegal Borsalara Yönelim Olur mu?

Hindistan-Bitcoin
Kripto Para Platformları Hindistan Hükümeti'ni İkna Çabasına Girdi 2

Elbette olacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi geçmişte bunun örneklerini daha çarpıcı bir şekilde gördük. Ne yazık ki hükümet bu olaylardan ders almamış gibi görünüyor ve yaptırımlarına hız kesmeden devam ediyor. genç bir nüfusa sahip durumdalar ve dijital ekonomi ile yakından ilgilenen bu nüfusu kaybetmeyi göze almış durumdalar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hindistan'ın karar vermek için 10 günden az süresi kaldı!

Yalnızca kendi ekonomilerine ve vatandaşlarına değil, birçok kripto para yatırımcısına zarar vereceklerini ön göremiyorlar. Hal böyle olunca ortaya illegal kripto para borsaları çıkacak ve insanlar yasa dışı işler ile daha fazla ilgilenecektir. Bunun geçmişte de örnekleri var ve bunu ön görmek hiç de zor değil.

Elbette kripto paraları illegal hale getiren ve olumsuz bakmamıza neden olan birçok farklı detay var ancak bu detayların üzerine giderek iyileştirmelerde bulunmak kesinlikle daha doğru ve daha sağlıklı bir hamle olacaktır. Kripto para borsaları bunun için ikna çabasına girmiş durumda ancak yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi ne yazık ki hükümet bu girişimlere yanıt vermiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu