Anasayfa NFT Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var?

Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var?

NFT

CoinGecko, kripto ve NFT sektörünü derinden etkileyebilecek kritik raporunu takipçileriyle paylaştı! İşte ayrıntılar...

Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var?

CoinGecko tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, kripto para yatırımcıları arasındaki her dört kişiden üçünde değiştirilemez token (NFT) var. 

CoinGecko anketine göre, NFT'lere sahip olduklarını söyleyen %75,8'in aksine, %21,7'si daha önce NFT'lere sahip olmadı ve hiç ilgilenmedi. 

Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var?

Çalışma 438 katılımcıyı içeriyordu ve Aralık 2022 ile Ocak 2023 arasında gerçekleştirildi. Katılımcıların yalnızca küçük bir yüzdesi (%2,5) geçmişte NFT'leri olduğunu ancak hepsini sattıklarını söyledi.

Ne yazık ki, rapor yatırımcıların kararlarının gerekçesini içermiyor. Bu nedenle, hiç NFT'ye sahip olmayan %21,7'nin gerçekten NFT kavramına karşı olup olmadığı veya yankı uyandıran bir projeye yatırım yapma şansını yakalayıp yakalayamadığı bilinmiyor diyebiliriz.

NFT Portföyleri

Gerekçeyle ilgilenmese de anket, yatırımcıların NFT portföylerinin büyüklüğünü araştırıyor. Rakamlara göre NFT sahibi olduğunu söyleyen yatırımcıların %26,5'i 50'den fazla NFT sahibi olan hevesli koleksiyoncular. Rapor, bu grubun muhtemelen NFT'ler konusunda en hevesli yatırımcıları veya NFT'leri çeviren tüccarları içereceğini belirtiyor.

Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var?

İkinci en büyük yüzde, iki ila beş NFT'ye sahip olduklarını söyleyen grup tarafından ayrılmıştır. 11 ila 20 arasında NFT'ye sahip olan yatırımcılar %9,6 ile en büyük üçüncü grup oldu.

%4,8 ile en küçük kalabalık, yalnızca bir NFT'ye sahip olduklarını söyledi. Rapor, NFT ticaretine katılmayı bırakan kişilerin muhtemelen iki ila beş NFT'ye sahip olduklarını belirtiyor, bu da yatırımcıların ilk NFT ticaretinden sonra NFT ticaretine katılmayı nadiren bıraktıklarını gösteriyor.

Düzenleme Talep Ediliyor!

Başka bir CoinGecko araştırması, NFT'lerin riskleri ve NFT'lerle ilgili düzenleyici kurallar hakkındaki yatırımcı duyarlılığını derinlemesine inceledi. İkinci rapor, katılımcıların yalnızca %48'inin NFT alanında daha fazla düzenleyici gözetim istediğini ortaya koydu. Tüm grubun yalnızca %18,7'si daha fazla düzenleyici gözetim istediklerinden kesinlikle emindi.

Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var?

NFT alanının daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu kabul eden katılımcıların yüzdesi, güçlü bir fikre sahip olmayanlarla aynı şekilde hesaplandı ve yaklaşık %30'du. Bu arada, katılımcıların %22,4'ü NFT alanının daha fazla düzenleyici gözetime ihtiyaç duymadığını düşünürken, %12,2'si bu konuda çok güçlü hissediyor.

Daha fazla düzenleyici gözetim talep eden kitle daha önemli bir yüzde oluştursa da, bu konuda güçlü hissedenlerin azınlık olduğunu belirtmekte fayda var. Öte yandan, NFT alanı içinde daha fazla düzenleyici gözetime kesin olarak karşı çıkan katılımcılar, aynı fikirde olan grubun çoğunluğunu oluşturuyordu diyebiliriz.

Kripto Para Sahiplerinin Yüzde Kaçında NFT Var? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar