Kripto Para Haberleri

Kripto para sektörünün parlayan yıldızı Polkadot, yükselişine devam ediyor

Son 7 gün içinde %112 değer kazanan Polkadot (DOT) fiyatı sonunda başarılı bir şekilde XRP’nin toplam piyasa değerini geçti. Son zamanlarda kripto para sektöründe büyük düşüşler yaşanırken bazı altcoinler düşüş göğüs gerdi ve keskin bir şekilde yükseldi. Polkadot ise bu tarz altcoinlerin en başında geliyor.

Coinmarketcap verilerine göre Polkadot son 7 gün içinde %112.53 oranında yükseldi. DOT fiyatı 11 Ocak 2021’de 7.40 dolarda işlem görürken şu anda 18 Ocak 2021’de 17.48 dolardan işlem görüyor. Polkadot’un yaşadığı boğa hareketi altcoinin piyasa değerinde keskin bir yükselişe neden oldu. Şu anda DOT’un toplam piyasa değeri aşağıdaki resimde de görülebileceği gibi 15.804.393.626 milyar dolarda bulunuyor. Şu anda DOT’un toplam piyasa değeri neredeyse XRP’nin toplam piyasa değerini 3 milyar dolar fark atmış durumda.

https://coinmarketcap.com
  • Güncel olarak Polkadot dolardan ve Türk Lirasından işlem görüyor. Polkadot’un son 24 saatlik ticaret hacmi dolardan bulunuyor.
  • Son zamanlarda keskin bir şekilde yükselen DOT’un toplam piyasa değeri yukarıdaki resimdeki gibidir. Buna ek olarak şu anda dolaşımda olan DOT miktarı 900.576.862 DOT koindir. DOT’un toplam arzı bilinmemektedir.
  • XRP son zamanlarda keskin bir düşüş yaşamıştır. Son 7 gün içinde XRP %3.25 değer kaybetti. XRP’nin toplam piyasa değeri yukarıdaki resimdeki gibidir.

Polkadot Nedir?

Polkadot

Polkadot ağının yerel tokeni olan DOT’un 3 adet kullanım alanı vardır. Bunlar, ağ yönetimi ve işlemleri, diğer blockchainler ile iletişim kurmaktır. Polkadot’un kurucuları Dr. Gavin Wood, Peter Czaban ve Robert Habermeier’dır.

Şu anda dünyada piyasa değeri olarak en büyük 4. kripto para olan Polkadot birden fazla blockchaine hizmet verebilen ve kripto paralar, veriler ve her türlü varlığın transferine imkan sağlayan açık kaynaklı bir ağdır.

Polkadot protokolü özel ve kamu blok zincirlerini, yeni teknoloji oracle’ları ve izinsiz ağları birbirine bağlar. Polkadot bu hizmeti ile ağların bağımsız bir şekilde bilgi paylaşmasına ve Polkadot ağı aracılığıyla varlık gönderimi ve alımı yapılmasına izin verir. Polkadot hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak rehberimizi okuyabilirsiniz. Polkadot’un güncel verilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Polkadot fiyatı bugün en düşük olarak 16.93 dolardan işlem görmüş olup şu anda Polkadot dolardan işlem görmektedir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu