Kripto Para Sitelerinin Gelirleri Neden Düşüyor?

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para sitelerinde gelirler düşüyor. Son gelen Google çekirdek sürüm güncellemesi ile birlikte dünyanın en büyük arama motoru devi kripto para sitelerini ”aşağı” çekti. Google bu konuda hiçbir açıklama yapmadı ve güncellemelerin siteler için iyi bir güncelleme olduğundan başka bir bilgi vermedi.

CCN.com’un kapanma kararı ile birlikte kripto para medyası Google’a adeta savaş açtı ve Google’a tepki göstermeye başladı. Her internet sitesine tarafsız olarak davranması ‘gerektiği’ iddia edilen Google’ın bu sektör için ‘taraflı davrandığı’ iddiasını ortaya atan bazı kimseler, ciddi sorunlar olduğunu ve yeni bir düşüşün kabul edilemez sonuçlarının olabileceğini ifade ettiler.

Bitcoin ve kripto para haberleri yayınlayan internet siteleri son güncelleme ile düşüş yaşadı. Yatırımcılar, bu güncellemede ciddi gelir kaybettiklerini ve hit kaybının büyük oranda artmaya başladığını açıkladılar. Google’ın bu konudan sorumlu olan yönetimi henüz basın açıklaması yapmadı ve yazılı bir açıklama beklense de Google bu talebe yanıt vermedi.

Google’ın neden dolayı kripto para sitelerinin hit ve gelirlerinde düşüşe sebep olan yeni karar verdiği konusu ise tekrar sorgulanmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Google kripto para sitelerinde AdSense reklamlarını yasaklama kararı almış sonrasında ise Facebook’un ardından bu konudan vazgeçmiş ve reklamların yayınlanmasına kademeli olarak hak verecek olduklarını açıklayarak kripto para sitelerini ayırmayacak olduğunu resmi olarak basına açıklamıştı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
41
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!