Coin Rehberi

Kripto Para ve Blockchain Sorun Çözümleri Oluşturmak İçin Nasıl Kullanılır?

Blockchain teknolojisinin tarihi, orijinal kripto para birimi olan Bitcoin’in 2009 yılında hükumetler veya bankalar tarafından değil, bireysel kullanıcıları tarafından yönetilen merkezi olmayan bir para sistemi yaratmak amacıyla kurulmasına dayanır. Bu hedefe ulaşmak için Bitcoin’in babası Satoshi Nakamoto “Blockchain” adlı yeni bir teknoloji geliştirdi.

Blockchain, Bitcoin ile gönderilen tüm işlemlerin dağıtık hesap defteridir. Aslında, Bitcoin’in kendisi, bu hesap defteri üzerindeki kayıtlardan başka bir şey değildir, oluşturulmasından bu yana ağdaki her bir tokenin geçmişini ve en son sahibini izleyerek, Bitcoin’e kimin ve ne kadar sahip olduğunu söyleyebilir.

Tüm kripto paralar Blockchain üzerine inşa edilmiştir. Farklı kripto paraların blok zincirleri genellikle değişiklik gösterir: farklı kurallara, işlem sürelerine, güvenlik algoritmalarına vb. sahip olabilirler. Ancak temel ilke aynı kalır; kimse kripto parayı yönetemez, ve paranın kendisi sadece kamuya açık bir hesap defterinin kayıtlarında belirir.

Fiziksel paraların bazı nadir örnekleri olmasına rağmen, bunlar gerçek birer para birimi olarak kullanılamaz. Aksine, daha sonra dijital paralar için kullanılabilen hediyelik eşyalardır.

Peki Kripto Paraların Gerçek Dünyadaki Kullanımları Neler?

Kripto paralar çok sayıda gerçek dünya çözümlerinde uygulanmıştır.

En temel haliyle, kripto paralar finans dünyasında önemli başarılarla karşılaştı. Bitcoin ve diğer kripto paraların ucuz, hızlı, kısıtlayıcı olmayan işlemleri genellikle eski bankaların sunduğu hizmetlere daha iyi bir alternatiftir. Bununla birlikte, kriptonun temel teknolojisi olan Blockchain finans ile sınırlı değildir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Adım Adım Ethereum (ETH) Cüzdanı Açma

Özünde, Blockchain sadece para transferlerini kaydetmenin bir yolu değil, aynı zamanda mülkiyet verilerini belirtmenin bir yoludur. Kullanıcıların sistemi korumak için üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda kalmaksızın, istedikleri zaman herhangi bir kaydı onaylayabilecekleri şekilde yazılmıştır.

Bu nedenle, kayıt tutmanın önemli olduğu herhangi bir alanda kullanılabilir. Kullanımı, kayıt veritabanlarının bakım maliyetlerini azaltmaya ve aynı zamanda güvenliklerini artırmaya olanak sağlar. Sağlık, Güvenlik, Gıda, Turizm, Enerji, Dağıtık Hesaplama, Tahmin Piyasaları, ve çok daha fazlası blockchain teknolojisinden yararlanabilir.

Blockchain

Kripto Paralar Nasıl Gerçek Hayat Çözümlerine Dönüşebilir?

Kriptonun gerçek değeri arkasında hiç bir hükumetin olmamasıdır.

Görünüşte önemsiz görünen ve bir defteri kebir üzerinde kayıt yapma teknolojisinden ibaret görünen blok zincirinin gerçek şirketler için nasıl kullanılabileceği merak edilebilir. Gerçekte, geleneksel para da çok farklı değildir, değeri sadece bir hükumetin garantisinden gelen bir kağıt parçasıdır ancak doğru şekilde kullanılırsa tarihi kökünden değiştirebilir.

Birçok bakımdan, dijital kayıt hükumetin vaadinden daha değerlidir çünkü daha güvenlidir. Dünyada ne olursa olsun, Blockchain, dünyada PC’lerinde veri depolayan en az bir kişi olduğu sürece aynı kalacaktır.

Bazı insanlar için ve bazı endüstrilerde, Blockchain’in değişmez kayıtları tutma ve bir üçüncü tarafa güvenmek zorunda olmadan söz konusu kayıtlara yenilerini ekleme yeteneği çok büyük bir değer sağlayabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Opsiyon Hacmi 1,5 Milyar Dolara Çıktı

Bir Blockchain Nasıl Bir Fikirden Bir Ürün Haline Getirilir?

Normal bir şirket gibi, çözmek için bir sorun tanımlar, kalkınma için para güvence altına alır, bir çözüm üretir ve piyasaya sunarlar.

Bir ürün, bir müşteriyi bir tür problemden kurtardığında satar. Bu Blockchain endüstrisinde de farklı değil, başarılı şirketler problemleri çözer, sadece bunu yapmak için belirli bir teknolojiyi kullanırlar.

Teknoloji yeni olduğundan ve bazı açılardan denenmemiş olduğundan, geleneksel VC fonları bu girişimlere güvensizlik ile yaklaşır ve bunlara yatırım yapmak konusunda isteksizdir. Bu nedenle, başlangıçtaki gelişme için para bulmak genellikle yeni şirketlerin ele alması gereken ilk konudur. Neyse ki, Blockchain burada da yardımcı olabilir. ICO adlı yeni başlayan bir fon yaratma paradigması mevcut ve yeni kurulan şirketlerin kendi hedef kitlelerinden sermaye elde etmesini sağlamaktadır.

Finansman sağlandıktan sonra, geliştirme aşaması gelir. Blockchain tamamen şeffaflığı temel alır ve bu şirketlerin nasıl çalıştığını da etkiler. Yazılım genellikle GitHub’da açıkça yayınlanır ve eğer yayınlanmamışsa geliştiriciler, hedef kitlelerinin sahne arkasında neler olduğunu tam olarak bilmesini sağlar. İlerlemeyi izlemek ve yönlendirmek için Teknik İncelemeler ve Yol Haritaları gibi çeşitli belgeler kullanılır.

Son olarak, geliştirme ve test bittiğinde ürün piyasaya sürülür ve fikirden vakaya giden döngü tamamlanır.

Adel İnternet Sitesi: https://www.adelphoi.io/

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Teknik Olarak Token Nedir?

Fikirlerinizi Uygulamaya Nereden Başlarsınız?

Kendi yolunuzu çizerek gidebilir veya şirketinizi başlatma sürecini kolaylaştırabilecek birçok araç ve hizmetten bazılarını kullanabilirsiniz.

Çözmek istediğiniz bir sorun bulduysanız, bir takım bulmak, finansman sağlamak, ürünü geliştirmek, vb. gibi her şeyi kendi başınıza yapmanıza engel olacak kimse yoktur. Bununla birlikte, halihazırda bir başlangıç girişimcisi için tüm bu süreçleri büyük ölçüde kolaylaştırabilecek bir dizi hizmet ve araç bulunmaktadır.

Birkaç dakika içinde bir kripto para tokeni oluşturmanızı ve yayınlamanızı sağlayan çeşitli ICO platformları bulunmaktadır ve bunlar, daha sonra gerekli fonları biriktirmek için kitlenize satılabilir. Ayrıca, ortaya attığınız Blockchain çözümünün uygunluğunu ve değerini sizin yerinize araştırabilen ve değerlendirebilen birçok danışmanlık ajansı da vardır.

Daha da ileri gidersek, gerçek dünya iş inkübatörleri kavramını alan ve Blockchain endüstrisine uyarlayan organizasyonlar mevcuttur. Bunun bir örneği Adel adındaki topluluk merkezli proje finansmanı platformudur. Adel, Nxt Blockchain’i üzerine inşa edilmiştir ve şu anda ICO finansmanı altındadır.

Lansmandan sonra Adel’in belirtilen amacı, hevesli bir Blockchain yenilikçileri topluluğu oluşturmak olacaktır. Yeni şirketleri kurmalarına yardımcı olacak, tüm süreçleri bir fikirden, finansmana ve çalışan bir kullanım senaryosuna kadar kolaylaştıracaklar. Gelişimin tüm aşamalarında bu tür sürekli destek, yeni Blockchain pazarında genç bir şirket için hayati önem taşımaktadır.

“Bitcoin Opsiyonu Nedir?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-opsiyonu-nedir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu