Kripto Para Haberleri

Kripto Para Üretim Cihazları İzmir’de Ele Geçirildi

İzmir Karabağlar, bugün ilginç bir olaya imza attı. Toplam 501 adet kripto para üretim cihazının yasa dışı yollar ile ülkeye ve İzmir’e sokulduğunu öğrendik. Her geçen gün biraz daha şaşırıyor ve hayretler içerisinde takip ettiğimiz bir piyasaya uyanıyoruz. Paranın çok olduğu her piyasada olduğu gibi kripto para piyasasında da bu tür haberlerin sayısı artacaktır. Ve tabi önlemler de bu doğrultuda arttırılıyor.

Üretim cihazlarını ülkeye sokanlar kısa üre içerisinde yakalandı ve henüz kullanma fırsatı olmadan tutuklandılar. Operasyon, İzmir’in Karabağlar ilçesinde gerçekleştirildi ve 5 milyon liralık değere sahip olan cihazlar da yine emniyet güçleri tarafından ele geçirildi.

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık Ekiplerinin Takibi Sonuç Verdi

Ekipler, bu çeteyi uzunca bir süredir takip ettiklerini ve aslında bu cihazların girişini beklediklerini ifade ettiler. Konu ile ilgili 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kripto para üretiminde kullanılmak üzere ülkeye sokulan cihazların tolam değeri ise 5 milyon liraya karşılık geliyor. Çetenin bu parayı nasıl temin ettiği ve ne şekilde kimlerle bağlantı kurdukları ise henüz açıklanmadı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Litvanya CBDC Gibi Kripto Para Yaptı

Kripto para gündemini de yakından ilgilendiren bir gelişme olduğunu düşünüyoruz ve neyse ki ekiplerin başarılı operasyonu ile birlikte bir dolandırıcılık girişimi daha başarısızlıkla sonuçlandı.

Kripto Para Dolandırıcılığı

Kripto Para Dolandırıcılığı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yalnızca ülkemizde değil, Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmında kripto para piyasasına sızan binlerce çete ve grup mevcut. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi paranın yoğun bir akış halinde olduğu noktalarda dolandırıcılar da devreye giriyor ve kolay yoldan para kazanmak adına her şeyi yapıyorlar.

Ne yazık ki denetim mekanizması yetersiz ve güvenlik zaaflarının çok fazla olması da onların ekmeğine yağ sürüyor. Bu konuda gerekli adımlar atılıp çalışmalar başlatıldığı takdirde inanıyoruz ki daha güvenilir bir ortamda alım satım yapmak mümkün hale gelecektir. Bir kez daha İzmir emniyetini tebrik ediyoruz. Sıkı takip sonuç verdi ve çete kısa süre içerisinde ele geçirildi.

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu