Kripto Para Haberleri

Kripto Para ve Cüzdan Şikayetlerinde Dikkat Çekici Artış

Borsalar, cüzdanlar ve kripto paralar. Yeni dönemde yatırımcıların ve hatta sokaktaki 5 insandan 4’ünün konuştuğu en önemli konular diyebiliriz. Kısa vadede yüksek kar elde etmek ve daha fazlasını kazanmak her insanın ilgisini çekiyor ve bu ilgi çekici piyasada yer almaya devam edenlerin sayısı da bir hayli fazla. Acemilik ya da bilinçsizce kullanım neticesinde bu konuya dair şikayetlerin sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Şikayetvar isimli platform aracılığı ile yapılan araştırmalarda toplam 9.927 adet şikayet konusuna rastlandı. Çözümlenen şikayetlerin sayısı ise bir hayli az. Peki ama insanlar neden şikayette bulunuyor? Az önce de ifade ettiğimiz gibi bilinçsiz kullanım, en önemli nedenlerden biri.

Yanlış cüzdan adresine gönderim yapıldığında paranızın uçup gideceğini biliyorsunuz ve zaten gönderim esnasında borsalar da gerekli tüm uyarıları yapıyor. Bu uyarıya rağmen hata yapmaya devam ediyorsanız borsalar sorumluluk almayacaktır. Cüzdan kullanımında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi olarak bu detay karşımıza çıkıyor.

Sabırsız Davranıyorlar

crypto

Kripto para gönderiminde saatlerce beklemek durumunda kalabiliyorsunuz. Sabırsız yatırımcılar ya da uygulamaları ilk kez kullananlar, paranın geç gönderilmesi ya da karşı taraftan çekilmesini bekleyemedikleri için şikayet konusu açıyorlar. Aslında tüm güvenlik önlemleri alınmış durumda ve işlem sürecini adım adım takip ettiğiniz takdirde sorun yaşamanız neredeyse imkansız.

cüzdanlar ile ilgili şikayetlerin sayısı bir hayli fazla ve her geçen gün biraz daha artıyor. Bunun önüne geçmek için yatırımcıların ve kullanıcıların bilinçlendirilmesi gerekiyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi borsalar bu konuda ellerinden gelenin daha fazlasını yapıyor ancak uyarıla aldırış edilmediği için şikayet konularının önüne geçilemiyor.

An itibarıyla sizler de şikayetvar adresi üzerinden detaylı bir inceleme yaparsanız eğer ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Yatırımcılar tecrübe edinmeye başladıklarında bu sorunlar azalacak ve şikayetlerde de belli oranda bir azalma meydana gelecektir. Dikkatli davranmakta fayda var ve bu sizlerin lehine olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralar için Popüler Android ve iOS Cüzdanları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu