Kripto Para Haberleri

Kripto Para Yasağı İşe Yaramadı

Fas’a gidiyoruz. Fas hükümeti, kripto paraları yasaklayan ilk hükümetti fakat bu yasakların herhangi bir şekilde işe yaramadığını ve hali hazırda binlerce yatırımcının dijital varlık alıp sattığını biliyor muydunuz? Peki bu yasakları nasıl deliyorlar? İllegal kripto para borsalarının sayısı arttı ve bunun yanı sıra yurt dışı kaynaklı kripto para borsaları da hala erişilebilir durumda. Hindistan’ın yasaklara hazırladığı şu günlerde Fas en güzel örneklerden biri olabilir.

Kripto paraları yasaklamak her baskı ortamında olduğu gibi doğrudan hükümete yansıyor ve tabii ki olumsuz bir durum gözler önüne seriliyor. Bu olumsuz durumdan etkilenmeye devam edecekler ve ekonomileri de büyük ölçüde zarar görecektir.

Kısa bir süre önce hazırladıkları ve yayınladıkları raporda eskiye kıyasla kripto para kullanımının belli oranda arttığını duyurdular. Buna şaşırmadık ve zaten ön görülerimiz de bu yöndeydi. Yasaklar ne yazık ki yatırımcıları durdurmak adına yeterli değil ve tam tersine daha fazla insanın bu alan yönelmesine sebebiyet veriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Avrupa'da kripto paralar yaygınlaşabilir

Hindistan da Benzer Sonuçlar ile Karşı Karşıya Gelecek

kripto para
Kripto Para Yasağı İşe Yaramadı 2

Hindistan Hükümeti yasaklar ile gündemde ve büyük yaptırımlara imza atmaya da hız kesmeden devam ediyorlar. Olumlu bir şey yaptıklarını ve yatırımcıları engelleyeceklerini düşünürken Fas örneğini ise görmezden geliyorlar. Ne yazık ki tahmin ettikleri gibi olumlu bir gelişme söz konusu olmayacaktır.

Engellemeler her zaman baskı ortamını doğuruyor ve insanlar bu baskı ortamından kurtulmak adına ellerinden gelenin daha fazlasını ortaya koyuyorlar. Aslında Hindistan geçmiş yıllarda buna benzer bir yasağa imza atmış ve ekonomik sıkıntılar ile karşı karşıya gelmişti. Yine benzer bir durum yaşayabilirler ve bunu ön gördüklerini de çok iyi biliyoruz.

Fas hükümeti tarafından yapılan açıklamada, kripto para kullanımının eskiye kıyasla çok daha fazla olduğu ifade edildi. Yakın gelecekte neler olur bilmiyoruz fakat bazı tahminlerde bulunmak mümkün ve bu tahminler bile yeteri kadar can sıkıcı. Fas örneği gerçek bir örnek ve Hindistan da buna benzer sorunlar yaşayacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu