Bitcoin Haberleri

Kripto para yatırımcılarının merakla beklediği soru! Boğa piyasasındaki düzeltme ne zaman bitecek?

Bitcoin son 24 saat içinde %15’lik bir düşüş yaşayarak değerinden 3,000 doları sildi. Bu lider kripto paranın 7 hafta boyunca ralli yapmasından sonra gelen kaçınılmaz bir düzeltme hareketiydi. Bitcoin’in nereye kadar düşeceğine gelecek olursak, bir önceki boğa piyasası ve bir tane indikatör Bitcoin fiyatının nereye kadar düşeceğini açıklayacaktır.

Bitcoin (BTC), Çin

Bitcoin 10,000 doların üzerindeki ilk düzeltmesini yaptı

Piyasa değeri ile lider kripto para Bitcoin son birkaç ay içinde hem dünyayı hem de Wall Street’i büyüledi. Bitcoin neredeyse tüm rekorlarını kırdı ve 19,500 dolara çıkarak en yüksek seviyesine yaklaştı. Günlük zaman dilimlerindeki RSI gibi teknik veriler en uzun aşırı alınmış dönemini yaşadı, haftalık zaman dilimin RSI boğa piyasası bölgesine girdi. Bu yüzden bir varlığın trendi bu kadar güçlü olursa bir düzeltme kaçınılmazdır.

Dün BTC 19,500 dolara yaklaştı ve bugün 1 BTC değerinden 3,000 dolar silerek 16,100 dolara geriledi. Bitcoin piyasasında sadece fiyat hareketi daha yeni değişti, fiyat hareketinin gücüne bakacak olursak bu düzeltme sağlam oldu ve hala da devam edebilir. Boğalar her türlü dip seviyelerinden BTC alacağından dolayı ilerleyen günler vadeli işlem tüccarları işin zor olabilir. Şu anda yapılması gereken tek şey BTC fiyat hareketine dikkat etmektir.

Bitcoin boğa piyasa düzeltmesinin hedefi: 12,400 dolar

Yukarıdaki başlıkta ki yorumu Bollinger Bantları indikatörünün yaratıcısı John Bollinger yapmıştır. John Bollinger tarafından yaratılan Bollinger Bantları teknik indikatörü yukarı yönde keskin bir Bitcoin fiyat hareketini başlamadan önce tespit etmeye yarar.

John Bollinger yukarıdaki Bitcoin Bollinger Bantları grafiğine yorum olarak:

Yapı güzel görünüyor ama bir doğrulama gelmesi gerekiyor. Buradan bir pozisyona girilebilir ve daha sonra yavaş bir şekilde alım yapılabilir. İlk durak 9/24’lük düşük seviye olacaktır.

Bollinger Bantları hareketi ortalama ve oynaklığı ölçen iki standart sapmadan oluşan karışık bir indikatördü. Bollinger Bantları en çok sıkışma ve büyük kırılmaları tespit etmeleri ile tanınır. Buna ek olarak Bollinger Bantları Bitcoin boğa marketlerinde destek ve dirençleri bulmak içinde kullanılabilir. Örneğin yukarıdaki grafikte orta seviye yükseliş trendinin desteğidir.

Bitcoin

Şu anda boğalar başarılı olmak ve dipten Bitcoin almak istiyorlarsa haftalık zaman diliminde orta çizgi Bollinger Bantlarını takip etmeleri gerekiyor. Şu anda haftalık zaman diliminde orta çizgi 12,400 dolar civarındadır ve bu %37’lik yeni bir düşüşe tekabül etmektedir. Tarihi verilere göre Bitcoin son boğa marketi düzeltmesinde %37 oranında düşmüştür. Orta çizgide tüm önemli Bollinger Bantlarının birleşmesi ile bir tane daha keskin bir düzeltme daha gelebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu