Kripto Para Haberleri

Kripto Paralara Bu Denli Güvenmek Doğru mu?

Tesla, Apple, Paypal gibi markalar dijital para birimlerini reel dünyada kabul ederken küçük yatırımcıların kripto paralara bu denli güvenmeleri ne denli doğru? An itibarıyla risk barındıran bir yatırım türünden söz ediyoruz ve geleneksel piyasalara göre bu riskin çok daha yüksek olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Dilerseniz uzmanların uyarılarına hep birlikte göz atalım ve alt başlıklar halinde değinmeye çalışalım.

Sert Yükseliş, Ani Düşüş

Bir gecede dünyanın en zengin adamı olmak ya da dünyanın en fakir insanı olmak… Bu ikilem en büyük risklerden biri. Geleneksel piyasalarda bu tür bir risk kesinlikle mevcut değil. Küçük yükselişler ve yine küçük düşüşler ile birlikte ana paranızı koruma altına almanız ve az miktarda zarar etmeniz mümkün. Fakat kripto para birimlerindeki düşüşe bakıldığında ne kadar sert olduğunu sizler de görebiliyorsunuz.

Uzmanların, küçük yatırımcıları uyardığı en önemli konulardan bir tanesi budur ve hatta Bill Gates de bu konuda bir açıklama yapmıştı. Ben bu riski kabul ediyorum diyorsanız eğer elbette yatırımlarınıza devam edebilirsiniz.

Kripto Paralara Bu Denli Güvenmek Doğru mu? - Koinbox.Net
Kripto Paralara Bu Denli Güvenmek Doğru mu? - Koinbox.net

Vergi Problemi

Hali hazırda netleşmeyen bir vergi durumu söz konusu. Geriye yönelik bir işlem yapılırsa eğer yatırımcıların büyük bir kısmı kazandıklarının büyük bölümünü geri ödemek durumunda kalacak. Resmiyet kazanmayan bir varlık grubuna bu denli güvenmek ne kadar doğru? Hükümetlerin büyük bir kısmı hali hazırda bu konu üzerinde çalışmalarını yürütüyor ve yaptırımların çok sert olacağını ön görebiliyoruz.

Ütopik Tahminler

Bitcoin Boğa Sezonu Nedir? Ne Zaman Başlar?
Kripto Paralara Bu Denli Güvenmek Doğru mu? - Koinbox.net

Kripto para piyasasını incelerseniz eğer ön görülerin çok uçuk rakamlara karşılık geldiğini sizler de görebilirsiniz. Yine geleneksel para birimlerine bakıldığında bu tür tahminlerin imkansız olduğunu göreceksiniz. Aslında bu tahminler de yatırımcıları büyük ölçüde heyecanlandırıyor ve umut etmeye devam ediyorlar. Kısa süre içerisinde ve çok daha kolay bir şekilde zengin olma hayalleri binlerce ve hatta milyonlarca insanı kripto para birimlerine yöneltiyor. Fakat bir kez daha sizleri uyarmak isteriz. Bu denli güvenmek ve her şeyi dijital varlıklara bağlamak sonucu hüsran olan bir serüvene dönüşebilir.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu