Kripto Para Haberleri

Kripto Paralara Ne Oluyor?

Elon Musk, attığı her adımla birlikte Bitcoin’i ve kripto para piyasalarını etkilemeyi başarıyor. Fakat bu kez olumsuz bir etki durumu söz konusu ve Bitcoin’de sert bir düşüş meydana gelmiş durumda. Otomobil satışları için Bitcoin ödeme seçeneğini kısa süreliğine pasif hale getirdiğini açıklayan Elon Musk, bunun yanı sıra Bitcoin’e harcanan enerjinin büyük bir çılgınlık olduğunu dile getirdi. İşte bu tivit sonrası muazzam bir düşüş yaşandı ve yatırımcılar şokta!

Musk’ın bu paylaşımı sonrası Bitcoin, 58.000 Dolar seviyesinden 46.000 Dolar’a geriledi ve bu büyük düşüş dakikalar içerisinde gerçekleşti. Elon Musk’ın bir anda neden çevreci kesildiği ve böyle bir karar aldığı henüz anlaşılabilmiş değil ancak bu adamın piyasalar ile oynamaya devam ettiğini de net bir şekilde görebiliyoruz.

Birçoklarının düşmanı haline gelen Musk, elindeki Bitcoin’leri satmayacağını duyurdu. Onu çevreci yapan şey ise bitcoin üretiminde harcanana enerji miktarı oldu. Fakat Muskk bunu yıllardır biliyordu ve alım yapmaya da devam ediyordu.

Piyasalar Alt Üst Oldu!

Kripto Para Piyasası

Bitcoin ile birlikte Ethereum da bu düşüşe eşlik etti ve yatırımcılar berbat bir güne uyandı. Aslında bu tür sert düşüşleri çok sık yaşıyoruz ancak Elon Musk’ın hamleleri artık can sıkmaya başladı. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak dengeleri alt üst etmeye bayılıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İsviçre 2 Blockchain firmasına bankacılık lisansı verdi!

Yakın zamanda onunla ilgili bir haber daha yapmıştık. Tesla sitesine giriş yaptığınızda ödeme kısmında bitcoin’in yer almadığını görebilirsiniz. Yine Musk tarafından yapılan açıklama doğrultusunda artık bitcoin kullanarak Tesla satın alamayacaksınız.

Şimdi yeni bir açıklama daha geldi ve bitcoin üretiminde harcanana enerjinin çılgınlık olduğunu dile getirdi. Büyük düşüşün sinyalleri de bu tivit ile birlikte verildi. An itibarıyla bizler bu yazıyı yaparken 49.000 seviyelerinde seyreden dijital para birimi, düşüş ivmesini de sürdürüyor. Yakın gelecekte neler olur bilinmez ancak Elon Musk’ın bu tivitleri artık can sıkıyor ve dijital varlık yatırımcılarının nefretini çoktan kazanmış durumda. Dogecoin için de aynı şey geçerli diyebiliriz.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu