Kripto Para Haberleri

Kripto Paralarda Toparlanma Eğilimi Sürüyor

Çin ve Elon Musk açıklamaları sonrası başlayan sert düşüş sona erdi ve şimdilerde toparlanma eğiliminin mevcut olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bitcoin ile birlikte Ethereum da sert düşüşten etkilenen dijital varlıklardan bir tanesi idi. Dogecoin de onlara eşlik etmiş ve yatırımcılarını üzmüştü. Şimdilerde dijital varlıkların yeşile dönmesi ile birlikte yatırımcıların yüzleri gülüyor.

Bitcoin, %3’lük yükseliş ile birlikte 39.000 Dolar seviyesine yaklaştı. Ethereum incelemesi yapıldığında ise %4’lük bir artışın söz konusu olduğunu görebiliyoruz. Bu artışa bağlı olarak 2820 Dolar seviyelerine ulaşmış durumda.

Bitcoin için ütopik tahminler hali hazırda mevcut ve yıl sonu 100.000 Dolar tahmini bir kez daha gündeme gelmiş oldu. Yıl içerisinde tarihi rekor ile bir kez daha adından söz ettirmeyi başaran sektörün en büyük dijital varlığı, yatırımcılarının yüzünü güldürüyor.

Dogecoin’de Sevindirici Gelişme

Elon Musk’ın büyük desteği ile piyasada kendine yer bulan ve kısa bir süre içerisinde en popüler varlıklardan birine dönüşen Dogecoin, Coinbase’inm listelemesi ile birlikte bir kez daha gündeme taşındı. %3’lük artış ile birlikte 0.42 Dolar seviyesinde işlem gördüğünü de hatırlatmak gerekiyor. %33 oranında kazandıran ve Coinbase desteği ile birlikte yeniden yatırımcıların göz bebeği haline gelen dijital varlık, Musk’ın en çok konuştuğu ve destek verdiği dijital varlık olarak da biliniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Piyasa Kâhini: Litecoin, Ralliye Başlamadan Önce Geri Çekilme Yaşayacak

doge

Çin ve İran Etkisi Sürüyor

Toparlanma yaşansa da kripto paraların büyük bir kısmı hali hazırda Çin ve İran’dan gelen açıklamaların etkisinde. Çin’deki yasaklamalar ve İran’da meydana gelen elektrik kesintileri ile birlikte kripto varlıklar da olumsuz etkilendi. İran, 4 ay süre ile madencilik faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Bu tür yasaklar piyasalara doğrudan etki ediyor ve zaten var olan düşüşe bakıldığında bu açıklamaların somut bir yansıması olduğunu sizler de görebilirsiniz. Neyse ki toparlanma başladı ve yatırımcılar da derin bir nefes aldı. Burada dikkat çeken varlıklar ise Bitcoin, Ethereum ve son olarak Dogecoin oldu. Gelişmeleri takip etmeye devam ediyor olacağız…

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu