Kripto Para Haberleri

Kripto paraları korumak için milyonlar harcanıyor

ABONE OL:

Kripto paraların korunması için borsalar tarafından milyonlarca dolarlık güvenlik harcamaları yapıldığı değerlendiriliyor. Bitcoin’i alırken güvenliğin en üst düzeyde sağlanması gereksinimi ve diğer güvenlik adımlarının kripto para borsasınca atılması gereksinimi dolayısı ile dünyanın en büyük borsalarının günlük, aylık ve yıllık bazda yaptıkları güvenlik harcamalarının son derece yüksek olduğu biliniyor. Binance, Coinbase ve daha onlarca farklı kripto para borsasının aldığı güvenlik önlemleri için yöneticilere ve programlara ödemesi gereken tutarlar git gide daha fazla artıyor.

Türk kripto para borsalarının ise güvenlik konusunda yerel olarak çalışmalar yapmadıkları, daha çok yabancı firmaların programları ve uzmanları ile çalıştıkları biliniyor.

Koruma en iyi alınması gereken önlemlerden birisi

Kripto para borsalarında en iyi alınması gereken önlemerin alınacak olan güvenlik önlemleri olduğu, eğer ki güvenlik önlemleri alınmaz ve bu önlemler sürekli olarak kontrol edilmez ise sonucunun milyarlarca/milyonlarca dolarlık kayıplar ile son bulacak olduğu değerlendirmesi yapılıyor. Zaman zaman kripto para borsalarının siber saldırılara maruz kaldıkları ve bu siber saldırılar sonucunda milyonlarca dolar kaybettikleri biliniyor.

dünyada her yıl en az 50 milyon dolarlık kripto para çalınıyor ve bu çalınan kripto paraların sadece %3 kadarı geri alınabiliyor. kalan kısmı ise kimin çaldığı dahi bulunamadan dosyalar mecburi olarak kapanmak zorunda kalıyor ve milyonlarca dolarlık yatırımlar bir dakika içerisinde yok olabiliyor.

Borsalar tarafından alınmayan güvenlik önlemlerinin çok fazla zarara sebep olduğu, bu zararların büyük bir kısmının yatırımcıları etkileyerek korku ve güvenlik endişesine neden olması dolayısı ile bir daha aynı borsanın kullanılmamasına ve itibarın kötü olmasına sebep olduğu değerlendiriliyor. Bunun nedeni olarak ise güvenlik endişesi ve yatırımlarının güvenlikli bir borsada olmadığını düşünen kişinin farklı borsa alternatiflerine yönelmesi olarak gösteriliyor.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  FCA, AB Düzenlemelerine Yönelik Kripto Para Uzmanı Arıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu