Kripto Para Haberleri

Kripto Paraları Takip Etmek Mümkün mü?

Anonim ve gizlilik konusunda güvenilir bir teknolojiden söz etmek ne kadar mümkün? Piyasada yer alan birçok varlık bu detaylar ile yola çıktı ancak sandığımız kadar gizli olmadıklarını hatırlatmak isteriz. Gizlilik tam olarak şudur: Transfer işleminin takibi herhangi bir şekilde yapılamıyor ve bunun yanı sıra muhatapların yani alıcı ya da satıcıların kimlik bilgileri herhangi bir şekilde paylaşılmıyor. Son olarak kullanıcılara bir şekilde anonimlik kazandırıyor ve bu da teknolojinin daha güvenilir bir seviyeye taşınmasını ön görüyor.

Güvenilirlikten bahsetmişken neden bu kadar çok dolandırıcılık olayı oluyor diye de sormak lazım. İşte bunun nedenlerinden biri de gizlilik detayıdır. Yani hem artı hem de eksi değer yaratıyor. Paranın takibi ve muhatapların kimliği söz konusu olmadığı için yüksek miktarlı rakamlar da anlık aktarılıyor ve herhangi bir şekilde denetimi yapılamıyor.

Adres ve işlem kayıtlarının görülebilir olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yani yazımızın başında yer verdiğimiz gizlilik unsurunun bu detay ile birlikte ortadan kalktığını ifade etmek mümkün. Özetle, tam gizlilik durumu söz konusu değil ancak geleneksel piyasalardaki işlemler ile kıyasladığımızda elbette çok daha faydalı bir teknoloji ve işlem ağı olduğunu görebiliyoruz.

Gizlilik Bir Problem Teşkil Ediyor mu?

kriptolar

Devletler ve hükümetler için elbette büyük bir sorun teşkil ediyor. Fakat kullanıcılar bu durumdan memnun. Yaptığınız transferde karşı tarafın bilgilerine ulaşamıyorsunuz ya da yapacağınız transferde herhangi bir şekilde kimlik bilgileriniz açık edilmiyor. Aslında tam manasıyla dijital dünya teknolojisi ve bir kullanıcı adına sahipmişsiniz gibi anonim olarak takılıyorsunuz.

Gizlilik detayı art niyetli kimseler tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Dolandırıcılık faaliyetlerine göz atacak olursanız eğer bu açığın en iyi şekilde kullanıldığını sizler de göreceksiniz. Yakın gelecekte bu açıkların kapatılacağını ve her zaman ifade ettiğimiz gibi daha güvenli bir ortamın yaratılacağını düşünüyoruz. Hali hazırda çalışmalar devam ediyor ve inanıyoruz ki yeni dönem yapılanmaları ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşılacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün