Kripto Para Haberleri

Kripto paraların değer artışı yüzde 13’ü geçti

En popüler kripto para birimi olan Bitcoin yakın zamanda fazlası ile rekor artışlar yaşadı. Bitcoin fiyatında yeni fiyat artışlarının bir süredir devam ediyor olması, piyasada yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Kripto para yatırımcıları son dönemdeki artışları iyi olarak nitelendirdi.

Bugün daha önce 8.250 doları aşan Bitcoin, Temmuz 2018’de en son görülen seviye olan 8.037 dolara kadar yükseldil ve son 24 saatte neredeyse %12 değeri arttı. Ayrıca, Bitcoin hakimiyeti veya toplam piyasa hacmi yüzdesi, neredeyse %60’a yükseldi. Piyasanın toplam hacmi ise 240 milyar Amerikan Doları seviyesine kadar yükseldi. Kripto para birimlerinin bu denli bu kadar fazla değer kazanması yatırımcılar için piyasada yeni alım talebi oluşturdu.

Diğer büyük kripto paralar da bugün güçlü kazançlar kaydediyorlar: Ethereum %6’dan fazla arttı, XRP %28 arttı ve ilk 10 içindeki diğer altcoinlerin değeri %2-%13 arasında arttı.

Yakın zamanda kripto para birimlerindeki fiyat ve piyasa hacminde büyük oranda artışların devam edecek olduğunu kısa vadede beklemek mümkün. Ancak bazı kripto para analistlerine göre yatırımcılar eğer dikkatli olmazlar ise bu piyasa hacmi ve fiyatının sıkışık olduğu bir piyasada olası bazı büyük kayıplar ile yüzleşmek zorunda kalabilirler. Bitcoin fiyatındaki artışın tüm kripto para piyasasında belirgin bir artışa neden olduğu biliniyor. Bitcoin fiyatı artmaya devam ettikçe ilk 10 sıradaki kripto para birimlerinin değerinin bir o kadar hızlı oranlarda artması bekleniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Trend Micro: Güvenlik konusunda bilgi sahibi kişi bulamıyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu