Kripto paraların değer artışı yüzde 13’ü geçti

1 Dakikada Okunabilir


En popüler kripto para birimi olan Bitcoin yakın zamanda fazlası ile rekor artışlar yaşadı. Bitcoin fiyatında yeni fiyat artışlarının bir süredir devam ediyor olması, piyasada yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Kripto para yatırımcıları son dönemdeki artışları iyi olarak nitelendirdi.

Bugün daha önce 8.250 doları aşan Bitcoin, Temmuz 2018’de en son görülen seviye olan 8.037 dolara kadar yükseldil ve son 24 saatte neredeyse %12 değeri arttı. Ayrıca, Bitcoin hakimiyeti veya toplam piyasa hacmi yüzdesi, neredeyse %60’a yükseldi. Piyasanın toplam hacmi ise 240 milyar Amerikan Doları seviyesine kadar yükseldi. Kripto para birimlerinin bu denli bu kadar fazla değer kazanması yatırımcılar için piyasada yeni alım talebi oluşturdu.

Diğer büyük kripto paralar da bugün güçlü kazançlar kaydediyorlar: Ethereum %6’dan fazla arttı, XRP %28 arttı ve ilk 10 içindeki diğer altcoinlerin değeri %2-%13 arasında arttı.

Yakın zamanda kripto para birimlerindeki fiyat ve piyasa hacminde büyük oranda artışların devam edecek olduğunu kısa vadede beklemek mümkün. Ancak bazı kripto para analistlerine göre yatırımcılar eğer dikkatli olmazlar ise bu piyasa hacmi ve fiyatının sıkışık olduğu bir piyasada olası bazı büyük kayıplar ile yüzleşmek zorunda kalabilirler. Bitcoin fiyatındaki artışın tüm kripto para piyasasında belirgin bir artışa neden olduğu biliniyor. Bitcoin fiyatı artmaya devam ettikçe ilk 10 sıradaki kripto para birimlerinin değerinin bir o kadar hızlı oranlarda artması bekleniyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!