Kripto paraların düşüşü araştırılıyor

2 Dakikada Okunabilir


Bitcoin, 5.000 $’ın üzerinde kitlesel bir Nisan yükselişinin ardından boğa koşusuna başladı ve, tüm pazar için olumlu sinyaller bir anda başladı. Kripto para yatırımlarının değerinin bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar fazla artışının arkasında bazı boğaların ve finans devlerinin olup olmadığı konusu tartışılırken, yatırımcıların büyük bir bölümü de kripto para birimlerinin değeri ve geleceği konusunda endişeye kapıldı. Yatırımcılar, binlerce doları gören artışların sadece 2 gün içerisinde 1.000 doları geçmesinin olumlu olarak geri dönüşlerinin olduğu ve fiyatının büyük oranda yükseliş eğilimi gösterebilecek olduğunu düşünerek yatırımlarını yükselen fiyatlardan yaptılar.

Altcoinler, Bitcoin kripto para biriminin piyasasının hakimiyetinin yüzde 60’ın üzerine çıkması ve alım taleplerinin artış göstermesi sebebi ile yükseliş gösterebildiler.

İşlemlerin düşüşü!

Tüm bunlar kripto para yatırımlarının değeri konusunda yatırımcıların Bitcoin fiyatı hakkında olumlu düşünmesine ve buna bağlı olarak değer kazancının artmasında sebep olan gelişmeler oldu. Bitcoin fiyatındaki bu yükselişler devam edecek mi, etmeyecek mi? Konusunda ise bazı soru işaretleri son günlere kadar oluşmuştu. Görünen o ki kripto para birimlerinin değeri bir anda düştü ve fiyatındaki düşüşlerin bir süre daha devam etmesinin beklendiği iddia edilmeye başladı. Kripto para analistleri de bu iddiaları resmen doğruladı.

Kripto para yatırımlarının değerinin bu dönemde yükselmesi beklenirken, kripto para fiyatlarının bu kadar 1.000 doları aşan düşüşlerinin sebebinin arkasında çok farklı bir takım nedenler olabileceği iddia edilmekte. Henüz bilinmese de Bitcoin fiyatındaki devam eden düşüşlerin ne kadar sürecek olduğu ve tekrar 8.000 dolar fiyatına yükselmesinin mümkün olabilecek olup olmadığı bazı soru işaretlerine neden olmakta.

Bitcoin tarafından onaylanan işlem sayısı, fiyatların ne kadar yüksek olduğu ile aynı anda sık sık artmaktadır, ancak her zaman fiyat ile ne kadar günlük işlem yapıldığı arasında doğrudan bir ilişki bulunmamaktadır.

Çok sayıda faktör olması, pazar payındaki değişimler, Consensus 2019’un bitmesi ve hatta Japonya merkezli kripto para borsası Bitstamp’taki büyük bir satış emrinin neden olduğu Bitcoin geri çekilmesiyle birlikte, işlem sayısı 17 Mayıs’ta 390.000’den 360.000’e düştü. bu ayki işlem sayısı, 10 Mayıs’ta kaydedilen 322.000 adet ile sınırlıdır.


error: Kopyalama Engellendi!