Kripto paralarla ilgili yeni kötü malware uyarısı!

1 Dakikada Okunabilir


Fumik0_ isimli internet kullanıcısı (Twitter kullanıcısı) yeni, çok tehlike barındıran bir kripto para kötü amaçlı yazılımının ortaya çıktığını ifade etti.

Bu malware yazılımı internet sitelerinde setup.exe formatında indiriliyor ve Windows bilgisayara herhangi bir yönetici tarafından izin verilmemiş, yetki verilmemiş olsa da cihaza kendiliğinden hemen yükleniyor.

Bu indirilen dosya çalıştırıldıktan sonra bilgisayara bulaşır. Yatırımcı veya Windows kullanıcısı cihazına bu kötü amaçlı yazılım girdiğinde orijinal gibi görünürken bu kötü amaçlı yazılımın Windows kullanıcılarını etkilediği ile ilgili bazı yeni iddialar bulunmakta.

Fumik0_ iddiası sonrasında ortaya çıkarılan bu kötü amaçlı yazılım bilgisayarda kripto para birimi madenciliği, kripto para panosu kopyalama işlemleri ve kripto para çalınmasına yönelik birçok farklı yönü ile adından söz ettirmekte.

Vidar isimli programı cihaza yükleyen bu kötü amaçlı kripto para birimi ile ilgili yazılımın bu yazılım sayesinde tüm verileri ve kullanıcı bilgilerini sadece anlık olarak alabileceği ve bunu yaparken internet kullandığı ifade ediliyor.

Panoya kopyalanan bilgi ve verilerin ise aralıklala hackerlara gönderildiği, belirli sayıda kripto para yatırımcılarını etkileme potansiyeline sahip olduğu ifade ediliyor. Yatırımcılar bu ve kötü amaçlı birçok farklı yazılımlara karşı gerekli tüm önlemlerini almak zorunda.

Bu tür kötü amaçlı yazılım saldırıları bir süredir artıyor ve tamamen kripto para yazılımlarına karşı olarak piyasadaki milyonlarca dolar değerinde kripto para hesabına sahip olanlar bu tür yazılımlara karşı kendisini korumalılar.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
323
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!