Anasayfa Coin Rehberi Kripto Paranızı Korumak İçin En İyi 5 Donanım Cüzdanı 2022

Kripto Paranızı Korumak İçin En İyi 5 Donanım Cüzdanı 2022

Coin Rehberi

Donanım kripto para cüzdanı nedir? Ne işe yarar? Donanım kripto para cüzdanı nasıl kullanılır? Nereden alınır? Güvenli midir? Detaylar içeriğimizde...

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

Kripto para yatırımında sıklıkla olduğu üzere, en basit cihaz aynı zamanda en güvenli olanıdır. Hem Bitcoin (BTC) hem de altcoin dijital varlıklarınızın depolanması (ve daha da önemlisi güvende kalması) için cüzdanınız mükemmel şekilde çalışmalıdır. Donanım cüzdanı, özel anahtarlarınızı ve dolayısıyla mal varlığınızı korumanın en iyi yollarından biridir.

Donanım Kripto Para Cüzdanı Nedir?

Bir donanım kripto para cüzdanı, blok zinciri adresinizin özel anahtarlarını güvence altına almak ve işlemleri yetkilendirmek için tasarlanmış elektronik bir cihazdır.

Başlangıç ​​olarak, bir donanım kripto para cüzdanı, paranızı veya diğer varlıkları fiziksel olarak veya bazı kodlar veya bilgiler biçiminde saklamadığı için tam anlamıyla bir “cüzdan”dan ziyade daha çok bir dizi anahtar gibidir. Bazı blok zinciri adreslerinde tahsis edilen tokenlerinize erişmenize izin veren özel anahtarları korur.

Kapılarınızın anahtarlarından farklı olarak, bir donanım kripto para cüzdanı yalnızca paranıza erişmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bir işlem imzalamak için bilgisayarınızdaki kripto para cüzdanı yazılımıyla etkileşime girer. Sonuç olarak, özel anahtarınızı kopyalayıp yapıştırmanıza gerek kalmaz, donanım kripto cüzdanınız, siz bir PIN kodunu girdiğinizde bunu göstermeden işlemi yetkilendirir.

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

Kripto Para Cüzdanı Nedir?

Kripto para cüzdanı, belirli bir blok zinciri adresine ait olan bir çift genel ve özel anahtardır. Kripto para cüzdanları, farklı yazılım ortamları, web arayüzleri veya indirilebilir yazılımlar (uygulamalar, eklentiler, uzantılar vb.) aracılığıyla dijital varlıkların (tokenler, kripto paralar) depolanmasına ve çalıştırılmasına izin verir. Ayrıca, bir kripto para cüzdanı her blok zincirinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Neden Bir Donanım Kripto Cüzdanı Kullanmanız Gerekiyor?

Kripto yatırımlarınız konusunda ciddiyseniz, donanım kripto para cüzdanı satın almanın birçok nedeni vardır.

Her şeyden önce, donanım kripto cüzdanları kullanmanız durumunda, bulut cüzdanların veya yazılım uygulamaları tarafından çalıştırılan sıcak cüzdanların bir numaralı zayıflığı olan her türlü dolandırıcılıktan muafsınız demektir. Özel anahtarlarınız üzerinde yalnızca sizin kontrolünüz olur ve bu nedenle hiç kimse cüzdanınıza erişemez. Donanım kripto cüzdanınız çalınsa bile, kötü niyetli kişi onu PIN kodu ve kaynak cümle olmadan kullanamaz.

Ayrıca, donanım kripto cüzdanları oldukça kullanıcı dostu arayüzlere sahiptir. Uygulamalar ve bulut hizmetleri, kripto para ticaretine yeni başlayanlar için karmaşık olabilir. Bununla birlikte, donanım cüzdanları genellikle yalnızca iki düğme ve bir ekranla çalıştırılır ve en ilkel cep telefonundan bile daha kolaydır.

Son olarak, lütfen tüm donanım cüzdanlarının, zincir dışı ve çevrim dışı olduğunuzda bile anahtarlarınızı gizli ve güvende tuttuğunu unutmayın. Zayıf İnternet bağlantısıyla ilgili sorunlar artık sizi tehlikeye atmaz.

Sıcak Kripto Cüzdanları ve Soğuk Kripto Cüzdanları

Donanım cüzdanlarını doğru anlamak için, sıcak ve soğuk cüzdanlar arasındaki farkı anlamanız gerekir. Sıcak cüzdanlar, işlemleri yetkilendirmek için özel ve genel anahtarları eşleştirmeye izin veren yazılım ortamlarıdır (web arayüzleri veya uygulamalar). Sıcak bir kripto cüzdanı yalnızca zincir üzerinde ve dolayısıyla bir İnternet bağlantısı mevcut olduğunda çevrimiçi olarak çalışır.

Soğuk cüzdanlar ise, İnternet bağlantısının kalitesinden bağımsız olarak anahtar çiftlerinin bütünlüğüne izin verir. En yaygın soğuk cüzdan türleri, kağıt cüzdanlar (bir anahtar çiftinin basılı versiyonuna sahip kağıtlar), metal cüzdanlar (bir anahtar çiftinin monte edilebildiği kazınmış sembollere sahip rozetler veya kapsüller) ve özel ve genel anahtarları saklayan ve özel yazılımlar aracılığıyla işlemlere izin veren bir cihaz olan elektronik USB uyumlu donanım cüzdanlarıdır.

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları: Teknik Özellikler

Bu bölümde, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından halihazırda kullanılan en iyi donanım kripto cüzdanlarının özellikleri ve spesifikasyonları bulunmaktadır.

 

İsimFiyat ($)Para BirimleriÖzel TekliflerRenk/MalzemeBoyutlar
Ledger Nano S59BTC, ETH XRP, DASH ve ERC-20 tokenleri (aynı anda 7 farklı tokene kadar)Yedekleme Paketi, Aile PaketiPlastik, Çelik / Gri, Siyah, Kırmızı56,95mm x 17,4mm x 9,1mm
Ledger Nano X119BTC, ETH, XRP, BCH, XLM, EOS, ERC-20 tokenleri (aynı anda 100 farklı tokene kadar)Yedekleme Paketi, Aile PaketiPlastik, Fırçalanmış Çelik / Gri, Siyah72mm x 18,6mm x 11,75mm
Trezor ONE59BTC, LTC, DASH, ETH, BCH (ADA, XMR ve XRP desteği yoktur)Ultimate PackPlastik, Alüminyum / Siyah, Beyaz60mm x 30mm x 6mm
Trezor Model T165BTC, LTC, DASH, ETH, BCH, ADA, XMR,  XRPUltimate PackPlastik, Çelik / Gri, Siyah64mm x 39mm x 10mm
KeepKey49BTC, BCH, BTG, ETH, LTC (ADA, XMR ve XRP desteği yoktur)Veri YokPlastik, Altın / Siyah38mm x 93,5mm x 12,2mm

Ledger Nano S Kripto Donanım Cüzdanı

Ledger Nano S kripto donanım cüzdanı, Fransa’da bulunan dağıtılmış bir blok zinciri ekibi olan Ledger SAS tarafından tasarlanmıştır. Ledger Nano S konsepti Haziran 2016’da piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar 1,5 milyondan fazla ürün sattılar.

Ledger Nano S: Temel Bilgiler

Paslanmaz çelik ve plastikten üretilen Ledger Nano S, 16,2 g ağırlığındadır. Bu cüzdan, bir USB Mikro-B kablosu ve ST31H320 ve STM32F042 olmak üzere iki yonga ile donatılmıştır.

Ledger Nano S: Desteklenen Para Birimleri

Ledger Nano S, Bitcoin’i (BTC) ve tüm büyük altcoinleri destekler: ETH, XRP, BCH, LTC, DASH. DAI, BAT, ZRX gibi 1000+ ERC-20 tokeni de desteklenmektedir. Aynı zamanda kripto devlerinin tokenlerini desteklemek için 3 ila 7 uygulama arasında çalışabilir.

Ledger Nano S: Ana Özellikler

Ledger Nano S, Windows 8+, macOS 10.8+ ve Linux tarafından çalıştırılan herhangi bir 64 bit masaüstü bilgisayara doğrudan bağlanabilir. Ayrıca OKG cihazı aracılığıyla Android 7 akıllı telefonlara ve dizüstü bilgisayarlara bağlanabilir. Bitcoin (BTC) madencilik ödülleri almak için tasarlanmamıştır.

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

Ledger Nano X Kripto Donanım Cüzdanı

Yüksek performanslı, kullanımı kolay bir cihaz olan Ledger Nano X cüzdanının sloganı, “Güvenlik, basitlikle bir arada bulunabilir”dir.

Ledger Nano X: Temel Bilgiler

Ledger Nano X, güçlü ve şık bir cihazdır. Ledger Nano X’in çekirdeğini oluşturan iki yonga, güvenlikten sorumlu ST33J2M0 ve kablosuz bağlantı sağlayan STM32WB55’dir. Ürün, fırçalanmış paslanmaz çelik ve plastikten yapılmıştır ve 34g ağırlığındadır. Ledger Nano X, 100 mAh kapasiteli bir bataryaya sahiptir.

Ledger Nano X: Desteklenen Para Birimleri

Bu cihaz, eşsiz bir kripto para alet setine erişim sağlayan 100’den fazla uygulamayı destekler. Ledger Nano X, 1250’den fazla ERC-20 tokeninin yanı sıra tüm büyük kripto paralarla (BTC, ETH, XRP, BCH, XLM ve EOS) çalışır.

Ledger Nano X: Ana Özellikler

Ledger Nano X, örneğin MyCrypto.com, MyEtherWallet, vb. gibi 23 harici kripto cüzdan uygulamasıyla birlikte çalışabilir.

Ledger Nano X kullanıcıları, bu donanım cüzdanının özellikleri sayesinde hem pasif staking almaya devam edebilir hem de ödül kazanma işlemlerini yönlendirebilirler. Şu anda, en çok talep edilen yüksek teknoloji ürünü Likit Hisse Kanıtı (LPoS) altcoini olan Tezos’un (XTZ) hissesi Ledger Nano X’te mevcuttur.

Ledger Nano X ile Ledger Live mobil uygulamasının kurulu olduğu bir akıllı telefon arasında bir Bluetooth bağlantısı kurulabilir. Bluetooth aracılığıyla yalnızca herkese açık veriler taşınır; kritik veriler (özel anahtarlar ve tohum kurtarma şifreleri gibi) her zaman aygıtın içinde kalır. Mobil cihazlarla etkileşim için USB C Tipi kablo ile de uyumludur.

Trezor ONE Kripto Donanım Cüzdanı

Trezor ONE kripto donanım cüzdanı, Çek ekibi SatoshiLabs s.r.o tarafından 29 Ocak 2014’te hazırlanan ilk nesil Trezor cihazlarıdır. Geliştiricileri, bu alanda kriptografi ve donanımla ilgili birçok standardı ortaya çıkarttı.

Trezor ONE: Temel Bilgiler

Trezor ONE’ın boyutları 60mm x 30mm x 6mm’dir ve 12 gr ağırlığındadır. Bu donanım cüzdanı, Trezor’un kendi işletim sistemi üzerinde çalışan 120 MHz dahili ARM işlemcisi Cortex M3 tarafından desteklenmektedir. Cihaz, bir Mikro USB bağlantısı aracılığıyla bir akıllı telefonun yanı sıra bir masaüstü veya taşınabilir bilgisayara bağlanabilir.

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

Trezor ONE: Desteklenen Para Birimleri

Bu kripto donanım cüzdanı BTC, LTC, DASH, ETH ve BCH’yi destekler fakat maalesef XMR, XRP veya ADA ile çalışmaz. ICO’lardan 1000’in üzerinde ERC-20 tokeni desteklenmektedir.

Trezor ONE: Ana Özellikler

Trezor ONE, işlemlerden gelen bilgileri altı satıra kadar destekleyen OLED ekranda gösterir. Kullanıcı, ekranın altındaki iki düğme ile işlemleri onaylayabilir veya iptal edebilir. Bu cüzdanın sunduğu çözümler CE ve RoHS sertifika kuruluşları tarafından onaylanmıştır. Trezor ONE, siyah ve beyaz renklerde mevcuttur. Model ONE, metal kurtarma rozetleri, hafıza kapsülleri ve genişletilmiş bağlantı araçlarıyla donatılabilir. Ayrıca üretici, silikon veya deri kılıfta seçeneği sunar.

Trezor Model T Kripto Donanım Cüzdanı

Trezor Model T, 2018’in 1. çeyreğinde SatoshiLabs tarafından piyasaya sürülen Trezor ONE cüzdanının yeni neslidir.

Trezor Model T: Temel Bilgiler

Trezor Model T, selefinden ilk çarpıcı farkı olan yüksek kaliteli, renkli, 240×240 LED dokunmatik ekrana sahip bir donanım kripto cüzdanıdır. Model T, 64mm x 39mm x 10mm boyutları ve 22g ağırlığı ile Trezor ONE’dan yaklaşık %5 daha büyüktür. Her Trezor Model T paketi, ayrıca cüzdanın herhangi bir düz yüzeye sabitlenebileceği manyetik bir yuva içerir.

Trezor Model T: Desteklenen Para Birimleri

Trezor ONE tarafından desteklenen tüm token çeşitlerine ek olarak Model T, Ripple (XRP), Tezos (XTZ), Eos (EOS), Cardano (ADA) ve Monero (XMR) da destekler.

Trezor Model T: Ana Özellikler

Trezor Model T, bir bilgisayara takıldığında 12 kelimelik benzersiz bir kurtarma cümlesi oluşturur. Cihaz, eski bir hesaba erişimi geri yükleyebilir veya yeni bir hesap oluşturabilir. Tohum cümlesini gösterirken, ürün bilgisayardan çıkarılmamalıdır.

Trezor Model T, dokuz basamaklı PIN kodlarını destekler ve uygun bir isimle etiketlenebilir. Hem Trezor ONE hem de Trezor Model T, dijital yetkilendirme için bir U2F donanım tokeni görevi görebilir.

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

KeepKey Kripto Donanım Cüzdanı

KeepKey donanım cüzdanı, ilk kez 2015 yılında piyasaya sürüldü.

KeepKey: Temel Bilgiler

KeepKey, bilgisayarla yerel bir Google Chrome uzantısı aracılığıyla etkileşime giren bir kripto donanım cüzdanıdır. Boyutları 38mm x 93,5mm x 12,2mm’dir ve 54g ağırlığındadır. Bu cüzdan, bir ARM Cortex M3 işlemci tarafından desteklenmektedir ve kullanıcının anahtarlarını bir TRNG (Donanım Tabanlı Rasgele Sayı Üreticisi) algoritması ile korur.

KeepKey: Desteklenen Para Birimleri

KeepKey, BTC, BCH, BTG, ETH ve LTC dahil olmak üzere 50 varlıktan oluşan çok sınırlı bir para birimi yelpazesini destekler, ADA, XMR veya XRP’yi desteklemez.

KeepKey: Ana Özellikler

KeepKey, ShapeShift kripto para borsası platformu tarafından geliştirilmiş ve desteklenmiştir. ShapeShift’in API’sine yerel olarak entegre olan KeepKey, Electrum ve Mycelium gibi çok sayıdaki üçüncü taraf sıcak yazılım cüzdanıyla birlikte çalışabilir. Sekiz basamaklı bir PIN kodu ve 12 kelimelik tohum cümle, KeepKey kripto donanım cüzdanı için güvenlik araçları görevi görür.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, KeepKey’in ayrıca Bitcoin (BTC) anahtarı gizliliğinin büyük bir savunucusu olan yatırımcı ve tüccar Peter Schiff’in adını taşıyan lüks bir altın versiyonunun piyasaya sürüleceğini açıkladı. Aralık 2019’da Kraken kripto borsasının güvenlik departmanı, KeepKey’in altyapısındaki kritik bir kusuru ortaya çıkardı, ayrıca bazı kullanıcılar KeepKey’in müşteri destek seviyesinin düşük olduğunu iddia ediyor.

En İyi Donanım Kripto Cüzdanları

Trezor Model T – Ledger Nano S Karşılaştırması

 Trezor Model TLedger Nano S
Boyutlar64mm x 39mm x 10mm56,95mm x 17,4mm x 9,1mm
Desteklenen BirimlerBTC, LTC, DASH, ETH, BCH, ADA, XMR,  XRP, ve ERC-20 tokenleriBTC, ETH, XRP, BCH, LTC, DASH ve ERC-20 tokenleri 
Kullanıcı DeneyimiOrtaSezgisel
Kullanıcı ArayüzüDokunmatik EkranDüğme
Fiyat($)16559
Ek ÖzelliklerUDF tokeni olarak iş görürAndroid cihaz desteği

 

Trezor Model T’yi Ledger Nano S ile karşılaştırmak o kadar kolay değil, çünkü bu iki parlak cüzdan açık şekilde farklı kullanım durumları için tasarlanmış. Ledger Nano S daha az karmaşık, daha küçük ve ilk donanım kripto cüzdanınız olmak için muhteşem bir seçim. Ledger Nano S, kripto ile arası olmayan arkadaşınız veya akrabanız için, onları kripto para dünyası ile tanıştırabilecek muhteşem bir hediyedir. Diğer yandan Trezor Model T ise, daha deneyimli blok zinciri kullanıcılarının anahtarları için güvenli bir sığınak olarak hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca mesleği dijital sertifika ile belge imzalamayı gerektiren kişiler için faydalı olacaktır.

Trezor Model T – Trezor ONE Karşılaştırması

 Trezor Model TTrezor ONE
Boyutlar64mm x 39mm x 10mm60mm x 30mm x 6mm
Desteklenen BirimlerBTC, LTC, DASH, ETH, BCH, ADA, XMR,  XRP, and ERC-20 tokensBTC, LTC, DASH, ETH, BCH (ADA, XMR and XRP desteklemez)
Kullanıcı DeneyimiOrtaKolay-Orta
Kullanıcı ArayüzüDokunmatik EkranDüğme
Fiyat($)16559
Ek ÖzelliklerUDF tokeni olarak iş görürUDF tokeni olarak iş görür

Bu ikisinin ortak noktaları daha da az çünkü tek bir cihazın iki neslini temsil ediyorlar. Tıpkı Ledger Nano S donanım cüzdanı gibi, Trezor ONE da eski olsa da şaşmaz bir seçenektir. Silikon veya deri kılıfı sayesinde, kullanıcısının kripto para ve blockchain ile aşinalığını gösteren bir aksesuar görevi bile görebilir.

Trezor Model T ise genişletilmiş gizlilik özelliği araç seti ile güvenlik meraklılarını hedefler. Fakat dokunmatik ekran paneli diğer donanım cüzdanlarının ustaca tasarlanmış iki düğmeli arayüzüne alışkın olanların kafasını karıştırabilir. Trezor Model T, daha fazla kripto devini desteklediği için çeşitlendirilmiş portföyü olan yatırımcılar için daha uygundur.

Ledger Nano X – Ledger Nano S Karşılaştırması

 Ledger Nano SLedger Nano X
Boyutlar56.95mm x 17.4mm x 9.1mm72mm x 18.6mm x 11.75mm
Desteklenen BirimlerBTC, ETH, XRP, BCH, LTC, DASH ve ERC-20 tokenleriBTC, ETH, XRP, BCH, XLM, EOS, ERC-20 tokenleri
Kullanıcı DeneyimiSezgiselOrta
Kullanıcı ArayüzüDüğmeDüğme
Fiyat($)59119
Ek ÖzelliklerAndroid cihaz desteğiBluetooth bağlantısı, XTZ staking

Tıpkı önceki örneklerde olduğu gibi, Ledger Nano S ve Ledger Nano X, çığır açan bir teknolojinin iki neslini temsil ediyor.

Ledger Nano X, selefinin 20 uygulamasına kıyasla 100’den fazla uygulamayı desteklediği için çok daha kapsamlı. Bluetooth destekli donanım, kripto para cüzdanlarının dünyasına öncülük etti. Ekranı, Ledger Nano S’nin ekranından daha geniştir ve USB bağlantısı daha gelişmiş bir kablo türü ile sağlanır.

Ledger Nano S donanım cüzdanı daha küçüktür ve Ledger Nano X’e kıyasla %50’den daha hafiftir. Yıllardır en iyi kripto cüzdanı olan Ledger, çok daha fazla kullanıcı geri bildirimine sahiptir.

En İyi Kripto Cüzdanlarında Tasarruf Etme Yolları

Hem Ledger hem de Trezor donanım cüzdanı üreticilerinin, satın alırken tasarruf etmenize yardımcı olabilecek özel teklifleri vardır.

Teklif AdıTeklif İçeriğiNormal Fiyat ($)Teklif Fiyatı ($)Kazancınız ($)
Ledger Backup PackBir Ledger Nano S + Bir Ledger Nano X178149%16
Ledger Nano S Family PackÜç Ledger Nano S cihazı177129%27
Ledger Nano X Family PackÜç Ledger Nano X cihazı357299%16
Trezor Ultimate PackTrezor ONE + Trezor Model T + Cryptosteel288252%12

Ledger Backup Pack

Ledger Backup Pack, bir Ledger Shop paket teklifidir ve bir Ledger Nano X ve bir Ledger Nano S içererek optimum koruma ve esneklik avantajlarını tek pakette buluşturur. Bir Ledger Backup Pack sahibi, varlıklarını Ledger Nano X aracılığıyla hareket halindeyken yönetebilir ve Ledger Nano S’yi güvenli bir ev depolaması olarak kullanabilir.

Bu paket, iki cihazın toplam fiyatı olan 178 dolar yerine 149 dolardır. Sonuç olarak, %16 tasarruf edersiniz.

Ledger Nano S ve Ledger Nano X Family Pack

Ledger Nano S Family Pack, üç Ledger Nano S donanım cüzdanından oluşur ve alıcının tüm aileyi kripto dünyasına davet etmesini sağlar. Bu paket, üç ayrı Ledger Nano S cüzdanı için 177 dolar yerine 129 dolara mal oluyor. Bu teklifle %27 tasarruf edebilirsiniz fakat bir müşteri yalnızca 5 aile paketi satın alabilir.

Ledger Nano X için de benzer bir teklif mevcuttur. Bu cihaz daha gelişmiş kripto para kullanıcıları için tasarlandığından, iş ekibinizi Ledger Nano X Family Pack ile donatabilir ve kripto paralarını kaydetmelerine, yönetmelerine ve risklerden kaçınmalarına yardımcı olmanızı sağlar.

Bu teklif ile bir paket, üç cihaz için normal fiyat olan 357 dolar yerine 299 dolardır. Bu teklifle %16 tasarruf edebilirsiniz.

Trezor Ultimate Pack

Trezor Ultimate Pack, Trezor Model T, Trezor ONE ve Cryptosteel’i içerir. Cryptosteel, her bir tarafına kazınmış 250 harfle birlikte gelen paslanmaz çelikten yapılmış bir hafıza cihazıdır. Bu donanım cüzdanının sahibi, kendi benzersiz kurtarma tohum cümlesinin her bir kelimesinin ilk dört harfini Cryptosteel’in yan tarafına kazıtabilir. Tohum cümlesinin tasarımı sayesinde, her kelime ilk dört harften kurtarılabilir.

Trezor ONE ile birlikte sunulan Trezor Model T, benzersiz bir güvenlik seviyesi için tasarlanmış bir pakettir. Mikro USB ve USB C tipi kablolar, bir manyetik tutucu, kağıt kurtarma tohum kartları ve Trezor marka etiketler de teklife dahildir.

Bu teklif, Ledger Shop’takiler kadar indirimli değildir. Her bir ürün için ayrı ayrı 288 avro yerine toplam 252 avroya mal olur (Trezor ONE + Trezor T + Cryptosteel). Sonuç olarak, %12 tasarruf edebilirsiniz.

Donanım Kripto Cüzdanları: Öne Çıkanlar

  • Donanım cüzdanı nedir? Donanım kripto para cüzdanı, anahtarlarınızı koruyan ve blok zincirindeki işlemleri imzalayan bir cihazdır.
  • Ledger Crypto Donanım Cüzdanları. En popüler donanım cüzdanları Ledger SAS tarafından üretilmektedir. Ürünlerinin iki nesli vardır, Ledger Nano S (temel) ve Ledger Nano X (genişletilmiş). İkincisi, çok daha fazla uygulamayı destekler ve daha fazla türde kripto tokeni depolamaya izin verir. Staking, yalnızca Ledger Nano X’te de mevcuttur.
  • Trezor Crypto Donanım Cüzdanları. SatoshiLabs’ın Trezor kripto para cüzdanlarının da iki nesli vardır, Trezor ONE ve Trezor Model T. İkincisi, daha zengin bir kripto para yelpazesini destekler, Bluetooth bağlantısı ile birlikte gelir ve renkli bir ekrana sahiptir.
  • Ne kadar çok satın alırsanız, o kadar çok tasarruf edersiniz. Ledger veya Trezor tarafından üretilen bir kripto para cüzdanı satın alırken, indirimli ‘toplu’ tekliflerle tasarruf etmenizi sağladığı için üç cihazlık bir paket satın alma seçeneklerini gözden geçirmek daha iyidir.
  • Farklı jenerasyonlar, farklı kullanım durumları. Birinci nesil cüzdanlar (Ledger Nano S ve Trezor ONE) yeni başlayanlar için tasarlanırken, ikinci nesil cüzdanlar (Ledger Nano X ve Trezor Model T) daha deneyimli tüccarlar için kullanışlıdır.

 

Kripto Paranızı Korumak İçin En İyi 5 Donanım Cüzdanı 2022 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)