Anasayfa Sektörel Kripto Piyasası Güne Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altın...

Kripto Piyasası Güne Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altın...

Sektörel

Kripto para piyasaları 6 Nisan 2023 tarihinde karışık bir performans gösteriyor...

Kripto Piyasası Güne Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altın...

En son verilere göre Bitcoin (BTC) 28.088,54 dolardan işlem görürken Ethereum (ETH) 1.898,89 dolardan işlem görüyordu. Kripto para piyasasının oynaklığına rağmen, tüm dijital varlıkların toplam piyasa değeri %3,16 artarak 1.187 milyar dolara ulaştı.

Ancak 24 saatlik spot hacmi %4,36 azalarak 42,25 milyar $ oldu. Bitcoin (BTC) hakimiyeti de %0,23 düşerek %44,99'a düşerken, Ethereum (ETH) hakimiyeti %19,2 oldu. Ethereum (ETH) gas (işlem ücreti) fiyatı 32 Gwei olarak gerçekleşti.

Kripto Piyasası Güne Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altın...

CryptoQuant verileri, Bitcoin'in (BTC) kaldıraç oranının bir yükseliş dürtüsünü ve ardından potansiyel bir aşağı yönlü düzeltmeyi tetikleyebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, başka bir kısa vadeli geri çekilmeye yol açabilecek düzenli bir düşüş eğilimi oluştu. Yine de, kaldıraç seviyesi hafife alınmış durumda ve bu da aşağı yönlü bir düzeltmeyi geciktirebilir.

Kripto Piyasası Güne Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altın...

Son 24 saat içinde, 29.883 tacirin etkilendiği 84.20 milyon doları aşan tasfiyeler gerçekleştirildi. En büyük tasfiye emri, 1,13 milyon dolarlık değerle OKX'te gerçekleşti.

En çok kazananlar açısından en etkileyici sonuçları %69,4 artışla Swarm Markets (SMT) gösterdi, bunu %57,6 ile MiL.k Alliance (MLK), %38,1 ile Kin (KIN) ve %35,6 ile Steem (STEEM) ve %33,0 ile Don't Buy Inu (DBI) izledi. 

Açgözlülük ve korku indeksi 63'te (Açgözlülük) hala yüksek.

Kripto Sektöründe Bugün: 6 Nisan 2023

Öte yandan VanEck CEO'su Jan van Eck, hem altının hem de Bitcoin (BTC) uzun süreli fiyat artışları sırasında yükselme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Yakın zamanda CNBC ile yaptığı bir röportajda, ekonomik koşulların her iki varlığın da değer kazanmasına yol açabileceğini belirtti. Van Eck, ABD bankacılık sistemindeki sıkıntıların hem altın hem de Bitcoin (BTC) için değer artışına yol açtığını savundu.

Bu arada Sri Lanka merkez bankası, kripto para birimine yatırım yapmanın riskleri hakkında bir uyarı yayınladı. Banka, kripto para birimlerinin denetime tabi yatırım araçları olmadığını ve Sri Lanka'da bir varlık sınıfı olarak tanınmadığını kaydetti.

Kripto Piyasası Güne Nasıl Başladı? BTC, ETH ve Altın... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik