Anasayfa Analiz Kripto Piyasasının İşlem Hacmi Düşüşte: Neler Dikkat Edilmeli?

Kripto Piyasasının İşlem Hacmi Düşüşte: Neler Dikkat Edilmeli?

Analiz

Kripto analitik firması Santiment, sektörü derinden etkileyebilecek bazı verileri takipçileriyle paylaştı. İşte detaylar...

Kripto Piyasasının İşlem Hacmi Düşüşte: Neler Dikkat Edilmeli?

Blockchain istihbarat firması Santiment, bugün bir tweet'te, tüccarların son birkaç hafta içinde ticaret hacimleri düştüğü için kripto para piyasasının ilgisizlik gösterdiğini ortaya koydu. 

Gönderi, özellikle altcoinlerin ticaret hacimlerinde en büyük düşüşü yaşadığına dikkat çekti. 

Bu arada, basın zamanında CoinMarketCap, son 24 saat içinde kripto para piyasasındaki toplam hacmin %14,93 düştüğünü belirtti. Daha sonra, toplamın 21,83 milyar dolar olduğu tahmin edildi. Özellikle, bu işlem hacminin çoğunu stablecoinler oluşturuyordu ve son 24 saatte kaydedilen işlem hacminin %94,35'inden veya 20,6 milyar dolarından sorumluydu diyebiliriz.

Kripto Piyasasının İşlem Hacmi Düşüşte: Neler Dikkat Edilmeli?

Özellikle, bu işlem hacminin çoğunu stablecoinler oluşturuyordu ve son 24 saatte kaydedilen işlem hacminin %94,35'inden veya 20,6 milyar dolarından sorumluydu diyebiliriz.

Teknik Veriler Neyi İşaret Ediyor?

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) (TOTAL3) hariç tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri önümüzdeki hafta 328.406 milyar dolara düşme riskiyle karşı karşıyaydı. Bu, toplamın 2 Ağustos 2023'teki 345,326 milyar dolarlık kilit destek seviyesinin altına düşmesinden sonra gerçekleşti.

Teknik göstergeler, TOTAL3'ün önümüzdeki birkaç gün içinde düşmeye devam edebileceğini gösterdi. Basın zamanında, iki çizgi 2 Ağustos 2023 ile 3 Ağustos 2023 arasında düşüş eğilimi gösterdiğinden, 9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin altında konumlandı. 9 günlük EMA çizgisi de 50 günlük EMA'nın altında düşüş eğilimi gösterdi diyebiliriz.

Tüccarlar ve yatırımcılar, 20 günlük EMA çizgisi de 50 günlük EMA çizgisinin altından geçmek istediği için, TOTAL3'ün önümüzdeki hafta orta vadeli bir düşüş döngüsüne girme olasılığını dikkate almak isteyeceklerdir. Bu kesişme gerçekleşirse, momentumun ayıların lehine olduğuna işaret edecek ve TOTAL3 büyük olasılıkla önümüzdeki birkaç gün içinde düşmeye devam edecektir.

Bu düşüş tezi doğrulanırsa, TOTAL3 328.406 milyar dolara düşebilir. Öte yandan, TOTAL3, yukarıda belirtilen 345.326 milyar dolarlık noktanın üzerinde bir günlük mumu kapatabilirse, önümüzdeki hafta 360.604 milyar dolarlık bir sonraki kilit noktaya tırmanabilir.

Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Kripto Piyasasının İşlem Hacmi Düşüşte: Neler Dikkat Edilmeli? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik