Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri

Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri

Sektörel

10 Nisan-16 Nisan 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Binance.US platformunun Tron'un TRX tokenini delist edeceğini duyurması, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) yetkilisinin DeFi projelerinin düzenlenmesi gerektiğine dair açıklamada bulunması ve Solana tabanlı Bonk'un kendi merkeziyetsiz borsası olan BonkSwap'i kullanıma sunması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Tron

Tron'un TRX tokeni, yakında Binance.US tarafından delist edileceği haberi üzerine düşüş yaşadı.

 

Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri

  • Layer 1 blockchain'i Tron'un TRX tokeni, Binance.US tarafından yakın zamanda delist edileceğine dair çıkan haberlerin ardından 12 Nisan'da yüzde 5 düşüş yaşadı. Söz konusu hamle; tokenlerin "mükemmellik standardını" karşıladığından emin olmak için Binance.US platformunun listelemelerini incelemeye başlamasından sonra geldi.
  • TRX, 18 Nisan'da delist edilecek. Tron'un kurucusu Justin Sun'ın delist kararı için resmî bir açıklama talep ettiği ve tokenin yeniden listelenmesini sağlamak için uğraştığı bildiriliyor.
  • Bu haber, aynı zamanda kripto para borsası Huobi'nin tokeni dâhil olmak üzere Sun ile bağlantılı diğer tokenlerin de düşüş yaşamasına sebep oldu.

DeFi

Hong Kong menkul kıymetler düzenleyici, merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerini kıskaca aldı.

 

Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri

  • ABD DeFi risk raporunun yayınlanmasının ardından Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) yetkilisi Cai Zhonghui, 12 Nisan'da "DeFi projelerinin SFC tarafından düzenlenmesi gerektiğini ve merkeziyetsiz borsalar gibi otomatik ticaret hizmetlerinin de komisyonun denetimi altında olduğunu" söyledi.
  • Zhonghui, dijital varlıkları listeleyen herhangi bir DEX'in de lisans başvurusu yapması gerektiğine işaret etti. Çoğu DeFi projesinin merkeziyetsiz olmadığını belirten Zhonghui, yalnızca birkaç kişinin çoğu tokeni kontrol etme eğiliminde olduğunu dile getirdi.
  • Son dönemde Asya için bir kripto merkezi olma faaliyetlerine hız kazandıran Hong Kong, aynı zamanda kripto ticaret platformlarını lisanslamak için yeni bir yasal çerçeveye sahip.

Bonk

Solana tabanlı Bonk, kendi merkeziyetsiz borsası olan BonkSwap'i piyasaya sürdü.

 

Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri

  • Solana'nın Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi köpek temalı tokenlerin popülaritesine yanıtı olan Bonk (BONK), 13 Nisan'da BonkSwap adlı yeni merkeziyetsiz borsasını (DEX) duyurdu.
  • Bu, BONK'un ilk büyük piyasaya sürme hamlesi oldu. BONK fiyatı, haftanın başından beri etkileyici bir şekilde yüzde 60 artış gösterdi.
  • Solana tabanlı protokolün ücretleri, kullanıcıları likidite havuzuna katkıda bulunmaya teşvik etmek amacıyla ödülleri ödemek için kullanılacak. Gelecekte protokole vadeli işlem ticareti gibi özelliklerin ekleneceği bildiriliyor.
Kripto Shorts #33 - Tron, DeFi ve Bonk Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan