Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri

Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri

Sektörel

24 Nisan-30 Nisan 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Coinbase'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hakkında yasal işlem başlatması, Binance.US'in Voyager Digital varlıklarının satın alımını iptal etmesi ve Binance borsasının ETH staking'e dayalı WBETH tokenini piyasaya sürmesi gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Coinbase

Kripto para borsası Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hakkında yasal işlem başlattı.

 

Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri

  • Coinbase, uzun bir süredir yanıt vermediği dilekçeden dolayı SEC'e dava açtı. 2022 yılının Temmuz ayından bu yana bekleyen dilekçede Coinbase, SEC'den ABD'de kripto para endüstrisi için daha net düzenleyici yönergeler önermesini ve benimsemesini talep etti.
  • Borsa, dilekçede mali düzenleyiciden belirli dijital varlıkların düzenlenmesi ile ilgili toplam 50 soruyu yanıtlamasını istedi. Sorular, SEC'den tokenleri menkul kıymet olarak sınıflandırmaya nasıl devam ettiği konusunda açıklık getirmesini istemek de dâhil olmak üzere geniş kapsamlıdır.
  • SEC'in dilekçeye "evet" veya "hayır" yanıtı vermesi için zorlanması amacıyla dava açan Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, "SEC'in kesinlikle yasa dışı hareket ettiğine inanıyoruz. Onları dava etmekten başka çaremiz olmadığını düşünüyoruz." dedi.

Voyager

Binance'ın ABD kolu olan Binance.US, Voyager Digital varlıklarının satın alımını iptal etti.

 

Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri

  • Binance.US, 26 Nisan'da Voyager Digital anlaşmasını feshederek kripto kredi kuruluşuna ait varlıkların satın alımını iptal etti. Bunun zor bir karar olduğunu belirten Binance.US, kararın sebebinin ABD'deki düşmanca ve belirsiz düzenleyici ortam olduğunu dile getirdi.
  • Söz konusu gelişmeyi "hayal kırıklığı" olarak nitelendiren Voyager, Bölüm 11 planlarına göre "müşterilere doğrudan dağıtım vasıtasıyla varlıklarını teslim etmek" amacıyla hızlı bir şekilde hareket edeceklerini bildirdi.
  • ABD Adalet Bakanlığı, daha önce Binance'a satın almayı durdurması yönünde bir çağrıda bulunmuştu.

Binance

Kripto para borsası Binance, ETH staking'e dayalı WBETH tokenini piyasaya sürdü.

 

Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri

  • Binance, likit staking hizmetlerini başlattı. Söz konusu kripto para borsası, bu kapsamda Wrapped Beacon ETH (WBETH) denilen likit staking tokenini kullanıma sundu.
  • Binance tarafından yapılan duyuruda; WBETH ile kullanıcıların, borsa dışındaki DeFi projelerine katılabilecekleri ifade edildi. Kullanıcıların, böylece ilgili ETH staking ödüllerini elde etmeye uygun olmalarının sağlanacağı kaydedildi.
  • BETH tokenlerini WBETH'e dönüştürebilen kullanıcılar, ETH staking sayfasına giderek dönüştürme işlemlerini sıfır ücret karşılığında yapabiliyorlar.
Kripto Shorts #34 - Coinbase, Voyager ve Binance Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik