Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri

Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri

Sektörel

24 Nisan-30 Nisan 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta KuCoin'in resmî Twitter hesabının hacklenmesi, Apple'ın Bitcoin whitepaper'ını Macbook bilgisayarlarından kaldırması ve Google Cloud ve Polygon Labs arasında stratejik bir iş birliği yapılması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.  

KuCoin

Kripto para borsası KuCoin'in resmî Twitter hesabı hacklendi.

 

Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri

  • Kripto para borsası KuCoin'in resmî Twitter hesabının hacklenmesi üzerine kullanıcıların sahte bir çekiliş etkinliği sebebiyle fonlarını kaybettikleri bildirildi.
  • Borsa, kullanıcıların söz konusu olayda kaybettikleri fonları geri ödeyeceğini taahhüt etti. Bunun için mağdurlardan borsa ile iletişime girmeleri talep edildi.
  • Benzer olayların önüne geçmek amacıyla daha güçlü güvenlik tedbirlerini hayata geçireceğini bildiren KuCoin, hack'i ele almak için Twitter ile iş birliği içerisinde çalışma gerçekleştireceklerini de aktardı.

Bitcoin

Apple, Bitcoin whitepaper'ını Macbook bilgisayarlarından kaldırdığını bildirdi.

 

Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri

  • Apple'den Bitcoin whitepaper'ı ile ilgili bir hamle geldi. Apple Mac işletim sisteminin bütün sürümlerinde bulunan whitepaper'ın, Macbook bilgisayarlara gelen son sürümle beraber kaldırıldığı ifade edildi.
  • Whitepaper'ın macOS'teki Virtual Scanner II'nin içerisinde bulunmasının ardından şirketin kurucu ortağı Steve Jobs'ın Satoshi Nakamoto olduğunu iddia edenler olmuştu.  
  • Dünyanın en büyük teknoloji şirketinin söz konusu iddialardan rahatsız olduğu ve bu sebeple Bitcoin whitepaper'ını Mac işletim sisteminin son sürümünden kaldırdığı öne sürüldü.

Polygon

Google Cloud ve Polygon Labs arasında stratejik bir iş birliğine imza atıldı.

 

Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri

  • Google Cloud'un Blockchain Node Engine hizmeti, artık Polygon ağını destekleyecek. Polygon düğümlerinin dağıtım sürecini kolaylaştıran iş birliği, aynı zamanda Polygon ekosisteminin daha fazla benimsenmesini sağlamayı hedefliyor.
  • Polygon Labs kurucularından biri olan Brendan Farmer; Google Cloud'un altyapısının, işlemlerin hem hızlı hem de düşük maliyetli bir şekilde gerçekleşmesini mümkün kılmak amacıyla daha fazla ölçeklendirmeye katkıda bulunacağını ifade etti.
  • Blockchain Node Engine, geçen sene geliştiricilerin blockchain düğümlerini kolay bir şekilde dağıtıp yönetmelerine imkân tanımak üzere kullanıma sunulmuştu.
Kripto Shorts #35 - KuCoin, Bitcoin ve Polygon Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik