Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Uniswap Gelişmeleri

Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Uniswap Gelişmeleri

Sektörel

10 Temmuz - 16 Temmuz 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Uniswap Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Celsius Network'ün eski CEO'su Alex Mashinsky'nin tutuklanması, Google Play'in kripto ve NFT gibi ürünleri içeren uygulamalara izin verileceğini duyurması ve merkeziyetsiz borsa Uniswap'in Avalanche ağında başlatılması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

Celsius

Celsius Network'ün eski CEO'su Alex Mashinsky'nin tutuklandığı bildirildi.

 

Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Avalanche Gelişmeleri

  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), hem iflas eden kripto kredi platformu Celsius Network'e hem de söz konusu platformun eski CEO'su Alex Mashinsky'ye dava açtı. SEC, Mashinsky'ye "dolandırıcılık" ve "kripto para fiyatını manipüle etme" suçlamalarını yöneltti.
  • Soruşturma dâhilinde Mashinsky'nin tutuklandığı ifade edildi. Celsius Network'ün yerel tokeni CEL'i "menkul kıymet" olarak tanımlayan SEC, kuruluşa kayıt yaptırmadan kullanıma sunulan bu tokenin suç kapsamında olduğuna dikkat çekti.
  • Kayıt dışı kripto para satışı aracılığıyla Mashinsky'nin milyarlarca dolarlık kazanç elde ettiği öne sürüldü. SEC, ayrıca Celsius'un olduğundan daha başarılı ve daha değerli yansıtıldığını iddia ederek kamuoyunun ve yatırımcıların aldatıldığını dile getirdi.

NFT

Google Play, kripto ve NFT gibi ürünleri içeren uygulamalara izin verileceğini duyurdu.

 

Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Avalanche Gelişmeleri

  • 12 Temmuz'da politika değişikliğine giden Google Play, mağaza üzerinde kripto ve NFT gibi ürünleri içeren uygulamalara izin verileceğini kaydetti. Söz konusu uygulamalarda yer alan kripto ve NFT içeriklerinin hem sürdürülebilir hem de şeffaf olması beklenecek.
  • Geliştiriciler, tokenize edilmiş varlıkları uygulamalarına dâhil etmek istemeleri halinde bu uygulamalarda blockchain tabanlı ürünlerin bulunduğunu Play Console üzerinde belirtecekler.
  • Google Play yetkilisi Joseph Mills, "geleneksel oyunları kullanıcıya ait içerikler ile tekrar tasarlamaktan eşsiz NFT ödülleri aracılığıyla kullanıcı sadakatini artırmaya kadar yaratıcı uygulama içi deneyimlerin geliştiğine tanıklık etmekten ve geliştiricilerin işlerini büyütmelerine katkıda bulunmaktan heyecan duyduklarını" aktardı.

Uniswap

Hacim bakımından en büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, Avalanche ağında başlatıldı.

 

Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Uniswap Gelişmeleri

  • Uniswap V3, Avalanche C-Chain'de ilk çıkışını yaptı. Bu, Avalanche ekosistemine genişleyen bir başka büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) blue-chip'ine işaret ediyor.
  • Uniswap; Curve ve Aave gibi önde gelen DeFi platformlarının izinden gidiyor. Uniswap'in Avalanche ağında başlatılması; Trader Joe, Dexalot ve DeltaPrime gibi Avalanche'a özgü mevcut borsaları tamamlayan başka bir DEX seçeneği sunuyor.
  • Uniswap'in Avalanche ağındaki lansmanı, Michigan Üniversitesi'nin blockchain kulübü Michigan Blockchain tarafından şubat ayında ortaya atılan bir yönetişim teklifi ile başlatıldı. Teklif, çeşitli ve sağlam bir çoklu zincir geleceğini desteklemeyi ve Avalanche üzerinde büyüyen ekosistemden yararlanmayı hedefliyordu. Zincir üstü oylama sonucunda teklif, yüzde 95 gibi ezici bir çoğunlukla kabul edildi.

Kripto Shorts #55 - Celsius, NFT ve Uniswap Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik