Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri

Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri

Sektörel

24 Temmuz - 30 Temmuz 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Worldcoin'in WLD tokenini piyasaya sürmesi, MetaMask ürün liderinin gelecek planlarına dair ipuçları vermesi ve KuCoin çalışanlarının yaklaşık yüzde 30'unun işten çıkarılacağının iddia edilmesi gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Worldcoin

Worldcoin, WLD tokenini piyasaya sürdü.

 

Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri

  • OpenAI CEO'su Sam Altman tarafından oluşturulan Worldcoin, 24 Temmuz günü WLD tokenini piyasaya sürdü.
  • Bundan önce ise Worldcoin ile ilişkili geliştirme şirketi Tools for Humanity, a16z ve diğerlerinden gelen follow-on yatırımları ile Blockchain Capital liderliğindeki C Serisi finansmanda 115 milyon dolar topladı.
  • Token ekonomisine göre; ilk toplam arz 10 milyar token olup bunun yüzde 75'i Worldcoin topluluğuna, yüzde 9,8'i ilk geliştirme ekibine ve yüzde 13,5'i TFH yatırımcılarına tahsis edildi. 2 milyondan fazla kullanıcı şimdiden 43 milyondan fazla WLD tokeni aldı.

MetaMask

MetaMask ürün lideri, gelecek planlarını anlattı.

 

Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri

  • Decrypt, 27 Temmuz günü MetaMask ürün lideri ile bir video röportaj gerçekleştirdi. Röportaj sırasında ürün lideri, geliştiricilerin hangi Snaps'leri entegre etmeyi seçtiğine bağlı olarak MetaMask'in önümüzdeki yıllarda önemli değişiklikler geçirebileceğini dile getirdi.
  • Şu anda MetaMask'in aylık 30 milyon aktif kullanıcısı ve toplam 100 milyon kullanıcısı var. MetaMask'in EVM dışı blockchain'leri destekleme ihtimali söz konusu. Bununla birlikte tokenler için utility sunmaya yönelik acil bir plan bulunmamaktadır.
  • Ürün lideri; hızlı hareket etmenin ve deneme yanılma yönteminin, Web3 ilkeleriyle uyumlu olmadığını ve kullanıcılarının da böyle bir yaklaşım istemediğini vurguladı. Röportajın tamamı, WuShuo resmî web sitesinde bulunabilir.

KuCoin

KuCoin borsası, çalışanlarının yaklaşık yüzde 30'unu işten çıkarmayı planlıyor.

 

Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri

  • 25 Temmuz'da ortaya atılan iddialara göre; kripto para borsası KuCoin, çalışanlarının yaklaşık yüzde 30'unu işten çıkarmayı planlıyor. Şu anda KuCoin'in yaklaşık 1.000 çalışanı bulunuyor.
  • İşten çıkarmaların ana nedeni, son kapsamlı uyumluluk stratejisi ve daha katı Müşterinizi Tanıyın (KYC) yöntemleri ile birlikte kâr marjlarında düşüş yaşanmasıdır. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi birçok bölgedeki KuCoin kullanıcıları, bu önlemlerin uygulanmasından etkilenmiştir.
  • Buna yanıt olarak KuCoin; şirketin, hem işlerinin gelişimine hem de altı aylık performans değerlendirmesine dayalı olarak belirli personel optimizasyonu ve ayarlamalarından geçeceğini belirtti. Borsa, bunu "organizasyonel gelişimin ve personel değişikliklerinin normal bir parçası" olarak nitelendirdi. Yeni zorluklarla ve fırsatlarla karşı karşıya kalan KuCoin, uyumluluğu aktif bir şekilde benimsemekte ve ana işlerinin gelişimine odaklanmaktadır.

Kripto Shorts #58 - Worldcoin, MetaMask ve KuCoin Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik