Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri

Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri

Sektörel

31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Binance'in Japonya'daki platformunu resmî olarak başlatması, Litecoin halving etkinliğinin başarılı bir şekilde tamamlanması ve iflas eden kripto para borsası FTX'in tekrar hayata geçme planının ayrıntılarını paylaşması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

Binance

Binance, Japonya'daki platformunu resmî olarak kullanıma sundu.

 

Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri

  • Binance, Japonya'da yerel düzenlemelere uygun bir kripto para alım satım platformunu resmen başlattı. Japonyalı müşteriler, Ağustos ayının ortasından itibaren hesap başvurusunda bulunmaya başlayabilecekler. Yeni platformda alım satım işlemleri, 1 Aralık'tan itibaren gerçekleştirilebilecek.
  • Binance Japan; BTC, ETH, BNB, ADA, ALGO, ASTR, ATOM, AVAX, AXS, BAT, BCH, CHZ, DAI, DOGE, DOT, ENJ, ETC, IOST, LINK, LTC, MATIC, MKR, ONT, QTUM, SAND, SHIB, SOL, TRX, XLM, XRP, XTZ ve ZIL dâhil olmak üzere alım satım için mevcut olan 32 tokeni açıkladı.  
  • X üzerinden konu ile ilgili yapılan açıklamada; Binance'in, Japonya'da Binance Japan KK olarak resmen başlatıldığına ve ülkede bulunan kullanıcıların Spot ve Earn ürünleri ile diğer bütün borsalara kıyasla daha fazla tokene erişebilecekleri belirtildi.

Litecoin

Litecoin halving etkinliği başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri

  • Merakla beklenen Litecoin halving etkinliği nihayet gerçekleşti. Bu, kripto para tarihinde önemli bir kilometre taşı olarak kayıtlara geçti. 2 Ağustos 2023 tarihinde Litecoin blockchain, 2.520.000 numaralı blokta otomatik halving prosedürünü uyguladı.
  • Üçüncü halving etkinliği ile birlikte madencilere verilen blok ödülleri, 12.5 LTC'den 6.25 LTC'ye düşürüldü. Ödüllerdeki bu düşüşün, madencilik topluluğu için önemli sonuçlar doğurabileceğine çünkü madencilerin kârlarının, işlemleri doğrulamaları karşılığında kazandıkları Litecoin sayısına doğrudan bağlı olduğuna dikkat çekildi.
  • 2015 ve 2019 yıllarındaki halving etkinliklerinde gözlemlendiği gibi LTC fiyatı, bir kez daha çift haneli düşüş yaşamıştır. Son dönemdeki fiyat dalgalanmalarına rağmen LTC, kripto para piyasasında önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

FTX

FTX, uluslararası müşterileri için tekrar hayata geçme planının ayrıntılarını paylaştı.

 

Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri

  • İflas eden kripto para borsası FTX, piyasaya geri dönüş yapmanın yollarını aramaya başladı. İflas yöneticilerinin paylaştıkları ayrıntılarda muhtemel bir yeniden başlatma planı yer aldı. Yeniden başlatma planı dâhilinde "Dotcom müşterilerine" yani küresel çaptaki FTX müşterilerine öncelik verileceği, bir diğere alacaklı grubunun ise FTX.US müşterileri olacağı ifade edildi.
  • Söz konusu plana göre; öncelikle küresel çaptaki FTX müşterilerine, borsanın varlık havuzundaki gelirden ödeme gerçekleştirilecek. Daha sonra FTX.US müşterileri, NFT borsasıyla ilişkili müşteriler olmak üzere belirli bir sıra uygulanacak.
  • Her müşteri grubuna, bir önceki müşteri grubunun ödemesinin tamamlanmasının ardından varlık havuzunda kalan miktara göre orantılı bir ödeme yapılacak. FTX Token (FTT) sahiplerine ise herhangi bir ödeme yapılmayacak.  

Kripto Shorts #60 - Binance, Litecoin ve FTX Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik