Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri

Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri

Sektörel

31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Changpeng Zhao'nun bu yılın başlarında Binance.US'i kapatmaya çalıştığının öğrenilmesi, MicroStrategy'nin ikinci çeyrekte Bitcoin varlıklarını 152.800 coin'e çıkardığının bildirilmesi ve Curve'ün likidite havuzlarının büyük bir hack'e maruz kalması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Binance.US

Changpeng Zhao'nun, bu yılın başlarında Binance.US'i kapatmaya çalıştığı öğrenildi.

 

Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri

  • The Information tarafından bildirildiği üzere; Binance CEO'su ve kurucusu Changpeng Zhao, bu yılın başlarında kripto para borsasının ABD kolunu kapatmaya yaklaştı.
  • Konuya aşina bir kişi; borsanın ABD'deki iştiraki Binance.US'in yönetim kurulunun, şirketi tasfiye edip etmeme konusunda oylama yaptığını ancak Binance.US CEO'su Brian Shroder'ın kararı engellemesi üzerine yönetim kurulunun oybirliği ile bir karara varamadığını söyledi. Zhao, Binance.US yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor.
  • Binance, son aylarda küresel operasyonlarının idaresi konusunda artan bir düzenleyici inceleme ile karşı karşıya. Bu ayın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketlerin kayıt dışı menkul kıymet borsası olarak faaliyet gösterdiğini iddia ederek Binance, Binance.US ve CZ'ye dava açtı.

Bitcoin

MicroStrategy, ikinci çeyrekte Bitcoin varlıklarını 152.800 coin'e çıkardı.

 

Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri

  • MicroStrategy tarafından yayınlanan son kazanç raporu; 31 Temmuz itibariyle şirketin 152.800 Bitcoin'e sahip olduğunu ortaya koydu. İkinci çeyrekte eklenen 12.333 Bitcoin ile birlikte 2021'in ikinci çeyreğinden bu yana yaşanan en büyük çeyreklik artışa tanıklık edildiği vurgulandı.
  • İkinci çeyrekte elde tutulan Bitcoin'ler için amortisman gideri, geçen yılın aynı dönemindeki 917.8 milyon dolar ve ilk çeyrekteki 18.9 milyon dolar ile karşılaştırıldığında 24.1 milyon dolar olarak gerçekleşti.
  • MicroStrategy, Bitcoin alımları ve diğer amaçlar için finansman sağlamak üzere 750 milyon dolar değerinde hisse senedi ihraç etmeyi ve satmayı planlıyor.

Curve

DeFi platformu Curve'ün likidite havuzları büyük bir hack'e maruz kaldı.

 

Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri

  • Curve'ün likidite havuzları, merkeziyetsiz finans tarihinin en büyük hack'lerinden biri ile karşı karşıya geldi. Hack kapsamında yaklaşık 50 milyon dolar değerinde varlığın çalındığı belirtildi. Bununla birlikte 100 milyon dolar değerinde varlığın ise tehlike altında olduğu yönünde uyarıda bulunuldu.
  • Hack, Vyper adlı programlama dilindeki bir re-entrancy (yeniden giriş) hatası sebebiyle meydana geldi. Flash loan temelli hack'in, Curve üzerindeki WETH içeren bütün havuzları riske atabileceğine dikkat çekildi.
  • Hacker'ın hedefinde Vyper'dan yararlanan Alchemix, Metronome ve JPEGd gibi çok sayıda likidite havuzu vardı. Platformun CRV/ETH havuzlarından 7 milyon adet CRV'nin yanı sıra 14 milyon dolar değerinde WETH çalındı. Alchemix'in alETH-ETH havuzundan 13.6 milyon dolar, Metronome'un sETH-ETH havuzundan 1.6 milyon dolar ve JPEGd'nin pETH-ETH likidite havuzundan 11.4 milyon değerinde çıkış yaşandı.

Kripto Shorts #61 - Binance.US, Bitcoin ve Curve Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar