Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri

Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri

Sektörel

7 Ağustos - 13 Ağustos 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta SEC'in Ripple Labs ile olan davası için mahkemeyi ara temyiz başvurusunda bulunma planı hakkında bilgilendirmesi, FED'in bankalardaki kripto para faaliyetlerini denetlemek için yeni bir program başlatması ve PayPal'ın Ethereum tabanlı stablecoin'i tanıtması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

SEC

SEC, Ripple Labs ile olan davasındaki bazı olumsuz kararlar için ara temyiz başvurusunda bulunmayı planlıyor.

 

Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri

  • 9 Ağustos'ta The Block tarafından bildirildiği üzere; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs ile olan davasındaki bazı olumsuz kararlara itiraz etme niyetini açıkladı. SEC, New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'ni ara temyiz başvurusunda bulunma planı hakkında bilgilendirdi.
  • Bu hamle; Ripple Labs davasını yürüten yargıç Torres'in yaklaşımının, başka bir yargıç tarafından reddedildiği Terraform Labs ile ilgili yakın tarihli bir davanın ardından geldi.
  • Daha önce Torres, Ripple tarafından yapılan belirli XRP satışlarının (programatik satışlar olarak anılır) menkul kıymetler yasalarını ihlâl etmediğine karar vermiş ve onların blind bidding (malı görmeden teklifte bulunma) sürecini kullandıklarını ileri sürmüştü. Buna karşılık doğrudan kurumsal yatırımcılara satılan diğer tokenler ise menkul kıymet olarak sınıflandırılmıştı.

FED

FED, bankalardaki kripto para faaliyetlerini denetlemek için yeni bir program başlattı.

 

Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri

  • 9 Ağustos'ta FED, bankalardaki kripto para faaliyetlerini denetlemek amacıyla yeni bir programı hayata geçirdi. Bu program, banka dışı kurumlarla ortaklıklar kurmaya ve hem kripto varlıkları hem de blockchain teknolojisini içeren faaliyetlere büyük önem veriyor.
  • Bu bağlamda; FED'in denetimi altındaki devlete ait bankaların, USD destekli tokenleri ihraç etmeden, tutmadan veya ticaretini yapmadan önce onay almaları gerekiyor.  
  • Bu bankaların, riskleri azaltmak ve bu konuların devamlı olarak takip edilmesini sağlamak için yeterli koruma ve kontrol önlemlerini göstermeleri gerekiyor.

PayPal

PayPal, Ethereum tabanlı stablecoin'i tanıttı.

 

Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri

  • 10 Ağustos'ta PayPal, Paxos TrustCo ile iş birliği yaparak ABD doları mevduatları, kısa vadeli devlet tahvilleri ve benzer nakit eşdeğerleriyle desteklenen bir stablecoin olan PayPal USD'yi (PYUSD) tanıtma niyetini açıkladı. PYUSD, kademeli olarak PayPal'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki müşterilerinin kullanımına sunulacaktır.
  • PYUSD, Ethereum blockchain'inde çıkarılan bir ERC-20 token olacak ve önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Kullanıcılar, PYUSD'yi PayPal ve uyumlu harici cüzdanlar arasında transfer edebilecekler. Bu, PayPal'da desteklenen tüm kripto para birimlerinin PYUSD'ye dönüştürülmesini mümkün kılacak.
  • Solana'daki ilk lansman için PayPal'ın stablecoin'i ile FTX arasında planlanan iş birliği, kripto para borsasının iflası nedeniyle durdurulmuştu.

Kripto Shorts #62 - SEC, FED ve PayPal Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar