Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri

Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri

Sektörel

7 Ağustos - 13 Ağustos 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta KuCoin'in KYC politikasını daha da güçlendirdiğini açıklaması, Binance'in El Salvador'da Bitcoin ve dijital varlık hizmetleri lisansı alması ve Curve hack'inin bilançosunun açıklanması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

KuCoin

KuCoin, yeni kayıt yaptıranların KYC sürecini tamamlamalarını zorunlu kıldı.

 

Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri

  • 7 Ağustos'ta kripto para borsası KuCoin, gelişmiş Müşterinizi Tanıyın (KYC) politikasını duyurdu. Bu politika ile birlikte yeni kayıt yaptıranların KYC sürecini tamamlamaları zorunlu hale getirildi.
  • KYC'yi tamamlamamış olan mevcut kullanıcılar; spot satış, sözleşme kapatma, kaldıraç kapatma, fon itfası ve ETF itfası gibi hizmetlerle sınırlı erişime sahip olacak.
  • Söz konusu kullanıcılar, aynı zamanda para yatırma hizmetlerinden de yararlanamayacaklar. (Para çekme işlemleri bundan etkilenmeyecek.)

Binance

Binance, El Salvador'da Bitcoin ve dijital varlık hizmetleri lisansı aldı.

 

Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri

  • 8 Ağustos'ta Binance; El Salvador Merkez Bankası'nın, kendilerine bir Bitcoin Hizmetleri Sağlayıcısı (BSP) lisansı verdiğini duyurdu.
  • Buna ek olarak Binance, Ulusal Kripto Para Konseyi tarafından ülkenin ilk geçici olmayan Dijital Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (DASP) lisansına layık görüldü. Sonuç olarak Binance, El Salvador'daki ilk tam lisanslı kripto para borsası oldu.
  • El Salvador, 2021 yılında Bitcoin'i yasal ödeme aracı olarak tanıyan ilk ülke oldu. Söz konusu ülke, o zamandan beri hem ulusal hem de özel kuruluşların diğer kriptografik varlıkları ihraç etmesi için yasal çerçeveler oluşturdu.

Curve

Curve hack'i, yaklaşık 73,5 milyon dolar değerinde Ethereum çalınması ve bunların yüzde 73'ünün kurtarılması ile sonuçlandı.

 

Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri

  • 7 Ağustos'ta Shield tarafından bildirildiği üzere; Curve hack'i, yaklaşık 73,5 milyon dolar değerinde Ethereum çalınması ile sonuçlandı. Bu miktarın yaklaşık yüzde 73'ü (yaklaşık 52,3 milyon dolar) halihazırda iade edilmiştir.
  • Curve CRV-ETH'nin ilk hacker'ı tarafından henüz iade edilmemiş olan yaklaşık 19,7 milyon dolar değerinde kripto para kalmıştır. AlchemixFi'nin, 22 milyon doları (7,258 ETH ve 4,821 alETH'den oluşan) tamamen geri ödemiş olması dikkat çekicidir.
  • Jpegd, yaklaşık 11,5 milyon dolar iade etmiştir. c0ffeebabe.eth, 7 milyon dolar ve Alchemix (Beyaz Şapka Operasyonu) ise 13 milyon dolar iade etmiştir.
Kripto Shorts #63 - KuCoin, Binance ve Curve Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar