Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri

Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri

Sektörel

14 Ağustos - 20 Ağustos 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta CoinDesk'in işten çıkarmaları başlatması, Coinbase borsasına kripto para vadeli işlemlerini sunma yetkisinin verilmesi ve Sam Bankman-Fried'in 100 milyon dolarlık çalıntı müşteri fonunu siyasi bağışlara yönlendirmekle suçlanması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

CoinDesk

Kripto yayın organı CoinDesk, bu hafta işten çıkarmaları başlattı.

 

Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri

  • The Block; kripto para medya şirketi CoinDesk'in, ana şirketi DCG'nin stratejik yatırımcıları tanıtma planı nedeniyle editör kadrosunun yüzde 45'ini, yani 20 kişiyi işten çıkardığını bildirdi. İşten çıkarılanlar listesinde, daha önce FTX haberlerini yaptığı için Polk Ödülü alan Tracy Wang ve araştırmacı muhabir Anna Baydakova gibi birkaç gazeteci ve editör yer alıyor.
  • CoinDesk'in, işten çıkarmaları görüşmek üzere tüm personelin katılacağı bir toplantı düzenleyeceği bildirildi.
  • Daha önce CoinDesk'in ana şirketi DCG'nin, bir konsorsiyumla 125 milyon dolarlık bir anlaşmayı sonuçlandırmaya hazırlandığı bildirilmişti. DCG; etkinlikler, veriler ve endeksler gibi hizmetler sağlayan medya varlıklarındaki hissesini koruyacak.

Coinbase

Coinbase borsasına kripto para vadeli işlemlerini sunma yetkisi verildi.

 

Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri

  • Coinbase, 16 Ağustos'ta Coinbase Financial Markets, Inc. şirketinin ABD'den düzenleyici onay aldığını duyurdu.
  • Coinbase Financial Markets, Inc. şirketi, "Vadeli İşlemler Komisyonu Satıcısı (FCM) işletmek" ve "uygun ABD müşterileri için kripto vadeli işlemlerine erişim imkânı sunmak" üzere CFTC tarafından belirlenmiş bir öz düzenleyici kuruluş olan Ulusal Vadeli İşlemler Birliği'nden (NFA) düzenleyici onay aldı.
  • Coinbase, müşterilerinin yakında Coinbase Financial Markets aracılığıyla vadeli işlem ürünlerine doğrudan erişebileceklerini belirtti.

SBF

Sam Bankman-Fried, 100 milyon dolarlık çalıntı müşteri fonunu siyasi bağışlara yönlendirmekle suçlanıyor.

 

Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri

  • FTX kurucusu SBF'ye karşı açılan son davada savcılar, söz konusu ismin, 100 milyon doların üzerinde çalıntı müşteri fonunu siyasi bağışlar için kullandığını iddia ediyor. Bu fonların, 2022 ABD ara seçimleri öncesinde kampanya katkıları için kullanıldığı bildiriliyor.
  • Bloomberg'e göre; eski FTX yöneticisi Ryan Salame, FTX'te iddia edilen yasa dışı kampanya bağışı planındaki rolü hakkında ifade vermeyecek.
  • Avukatı, mahkemeye çağrılması halinde Salame'nin, "ABD Anayasası'nın beşinci ek maddesi bağlamında kendi aleyhine tanıklık etmeme hakkını kullanacağını ve ifade vermeye gelmeyeceğini" söyledi. Cumhuriyetçi kampanya çalışmalarına 24 milyon doların üzerinde bağışta bulunan Salame, Washington'daki kripto para politikasını etkilemek için SBF adına rüşvet vermekle suçlanıyor.

Kripto Shorts #65 - CoinDesk, Coinbase ve SBF Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik