Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri

Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri

Sektörel

21 Ağustos - 27 Ağustos 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Coinbase'in Circle'a yatırım yapması, Bitstamp'ın ABD müşterileri için Ethereum staking hizmetlerini durdurması ve SEC'in "Titan Global'ın kripto para ile ilgili ihlâllere karıştığını" iddia etmesi gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Coinbase

Circle'a yatırım yapan Coinbase, USD Coin (USDC) rezervlerinden sağlanan faiz gelirinden yararlanacak.

 

Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri

  • Coinbase'in resmî bloguna göre; USDC, Eylül ve Ekim ayları arasında 6 yeni blockchain'de piyasaya sürülecek ve çoklu zincir erişimini toplam 15 zincire çıkaracak.
  • Coinbase, stablecoin'lere olan desteğini genişleterek Circle'a yatırım yaptı. Circle, USDC'nin ihracı ve yönetimi üzerinde tam kontrole sahip olacak, Coinbase ise Circle'da mülkiyet sahibi olacak.
  • Her iki taraf da USDC rezervlerinden elde edilen faiz gelirinden faydalanmaya devam edecek ve USDC'nin küresel olarak benimsenmesini teşvik etmek için birlikte çalışacak.

Bitstamp

Bitstamp, 25 Eylül'de ABD müşterileri için Ethereum staking hizmetlerini durduracak.

 

Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri

  • Kripto para borsası Bitstamp, 25 Eylül'den itibaren ABD'deki müşterilerine Ethereum staking hizmeti sunmayı bırakacak.
  • Bitstamp US CEO'su Bobby Zagotta, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 25 Eylül 2023 tarihine kadar müşterilerin stake ödüllerini almaya devam edeceğini belirtti. Bu tarihten sonra stake edilen tüm varlıkların kilidi açılacak ve hem ödüller hem de anapara, kullanıcıların ana hesap bakiyelerine yatırılacaktır.
  • Bu süreç birkaç gün sürebilir ve ağ koşullarına bağlı olarak uzayabilir. Bitstamp tarafından sağlanan diğer hizmetler etkilenmeyecektir.

SEC

SEC, Titan Global'ın kripto para ile ilgili ihlâllere karıştığını iddia etti.

 

Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri

  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), fintech yatırım danışmanı Titan Global Capital'e karşı suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
  • Titan, kendi kripto stratejisi için yıllık yüzde 2.700'e varan getiri iddiası da dâhil olmak üzere reklamlarında yanıltıcı varsayımsal performans rakamları kullanmakla ve çalışanların kripto para birimi ticaretiyle ilgili politikaları benimsememekle suçlanıyor.
  • Titan; işi durdurmayı, 192.454 dolar tutarında haksız kazancın iadesi artı ihtiyati faiz ödemeyi ve 850.000 dolar tutarında para cezası ödemeyi kabul etti.

Kripto Shorts #67 - Coinbase, Bitstamp ve SEC Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar