Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri

Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri

Sektörel

28 Ağustos - 3 Eylül 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Binance'in Rusya pazarından tamamen çıkmayı değerlendirmesi, OnlyFans'ın 2022 yılında 19,9 milyon değerinde Ethereum satın aldığının öğrenilmesi ve Umman hükûmetinin kripto para madenciliği işine yaklaşık 800 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

Binance

Binance, Rusya pazarından tamamen çıkmayı düşünüyor.

 

Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri

  • Kripto para borsası Binance, piyasadan tamamen çıkma olasılığı da dâhil olmak üzere Rusya'daki faaliyetlerini yeniden değerlendiriyor.
  • Borsa sözcülerinden biri, Wall Street Journal'a verdiği demeçte, "Tam bir çıkış da dâhil olmak üzere tüm seçenekler masada." ifadesini kullandı. 
  • Binance, yaptırım uygulanan Rus bankalarına yönelik eşler arası (P2P) hizmetlerini durdurdu. Şirket, Rus kullanıcıların Rus rublesi dışında herhangi bir itibari para biriminde eşler arası işlem yapmalarına yasak getirdi. 

Ethereum

OnlyFans'ın, 2022 yılında 19,9 milyon değerinde Ethereum (ETH) satın aldığı öğrenildi.

 

Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri

  • Popüler abonelik platformu OnlyFans, 2022 yılı için yıllık gelirinde kayda değer bir artışa tanıklık etti. Söz konusu gelir, yüzde 17'lik bir büyüme ile toplam 1,1 milyar dolara ulaştı.
  • Ayrıca, şirketin vergi öncesi kârı yüzde 21 oranında artarak 525 milyon dolar gibi etkileyici bir rakama ulaştı. Mali raporunda şirket, fonlarının bir kısmını stratejik olarak kripto para birimi Ethereum'un satın alınmasına tahsis ettiğini açıkladı.
  • Sağlanan finansal verilere göre; OnlyFans, 19.889 milyon dolar değerinde ETH satın aldı. 30 Kasım 2022 itibariyle, satın alınan Ethereum 8.455 milyon dolarlık değer kaybına uğradı. Bu, 11.434 milyon dolarlık net aktif değeri yansıtıyor.

Madencilik

Umman hükûmeti, kripto para madenciliği işine yaklaşık 800 milyon dolarlık yatırım yapacak.

 

Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri

  • Ağustos ayında Umman hükûmeti, kripto para madenciliği sektörüne yaklaşık 800 milyon dolar tutarında önemli bir yatırım yapılacağını duyurdu.
  • Bu yatırım, Abu Dabi merkezli Phoenix Group ile 150 megavatlık güçlü bir kripto para madenciliği tesisinin geliştirilmesini amaçlayan 300 milyon dolar değerinde önemli bir işlemi kapsıyor.
  • Ayrıca, Salalah Serbest Bölgesi'nde yeni bir kripto para madenciliği merkezinin kurulması için 370 milyon dolar tahsis edildi ve Ekim ayına kadar 15.000 madencilik makinesinin devreye alınması planlanıyor.
Kripto Shorts #69 - Binance, Ethereum ve Madencilik Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar