Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri

Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri

Sektörel

4 Eylül - 10 Eylül 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Tether'in 72,5 milyar dolarlık ABD Hazine bonosuna sahip olduğunu açıklaması, Eski SEC Başkanı Jay Clayton'ın "spot Bitcoin ETF onayının kaçınılmaz olduğunu" belirtmesi ve Google'ın reklam politikasını NFT içeren oyun reklamlarına izin verecek şekilde güncellemesi gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

Tether

Tether Holdings, 72,5 milyar dolarlık ABD Hazine bonosuna sahip olduğunu bildirdi.

 

Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri

  • USDT stablecoin'in geliştiricisi olan Tether, önde gelen küresel şirketlerinden biri olarak ABD Hazine bonolarını satın alıyor.
  • Tether'in baş teknoloji yöneticisi Paolo Ardoino, Tether'in şu anda 72,5 milyar dolar değerinde ABD Hazine bonosuna sahip olduğunu açıkladı.
  • Tether; böylece Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Meksika, Avustralya ve İspanya gibi ülkeleri geride bırakarak dünya genelinde ABD Hazine bonolarının en büyük 22'nci sahibi oldu.

Bitcoin ETF

Eski SEC Başkanı Jay Clayton, spot Bitcoin ETF onayının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

 

Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri

  • Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, spot Bitcoin ETF onayının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. Vadeli ve spot ürünler arasındaki ikili ayrım sonsuza kadar devam edemez.
  • Daha önce SEC, BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerin spot Bitcoin ETF'lerine yönelik teklifleri hakkında karar vermeyi en azından Ekim ortasına kadar ertelediğini duyurmuştu.
  • Clayton, SEC'in kararını belirtilen zamanda açıklayabileceğini veya daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceğini ancak gelecekte bu konuda ilerleme beklediğini aktarıyor.

NFT

Google, reklam politikasını NFT içeren oyun reklamlarına izin verecek şekilde güncelledi.

 

Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri

  • Google, 7 Eylül'de kripto para ve ilgili ürünlere ilişkin politikalarını güncelledi. Kumarla ilgili içeriği teşvik etmeyen NFT oyunlarının reklamını yapan müşteriler, 15 Eylül 2023 tarihinden itibaren aşağıdaki gereklilikleri yerine getirerek ve Google sertifikası alarak bu ürün ve hizmetleri tanıtabilir:
  • NFT'leri içeren blockchain oyunlarını tanıtmalarına izin verilir. Fakat NFT ödülü veren sosyal kumar oyunlarını tanıtmalarına izin verilmez. "Gerçek parayla oynanan kumar" ile ilgili reklam hedeflerine de izin verilmez.
  • Ayrıca, oyuncuların gerçek dünya değeri (diğer NFT'ler dâhil) kazanma şansı karşılığında NFT'lere bahis yapabilecekleri oyunların tanıtımı yasaktır.

Kripto Shorts #70 - Tether, Bitcoin ETF ve NFT Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan