Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri

Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri

Sektörel

4 Eylül - 10 Eylül 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Genesis'in ödenmemiş 600 milyon dolarlık kredi için DCG'ye dava açması, Binance borsasında üç üst düzey yöneticinin istifa etmesi ve Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in 10.000 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Genesis

Genesis, ödenmemiş 600 milyon dolarlık kredi için DCG'ye dava açtı.

 

Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri

  • Genesis Global Capital, Digital Currency Group (DCG) ve Digital Currency Group International (DCGI) aleyhine dava açarak toplamda 600 milyon doları aşan çok sayıda kredinin geri ödenmesini talep ediyor.
  • New York Güney Bölgesi iflas mahkemesine sunulan iki belgeye göre; DCG, 2022 yılında Genesis'ten dört kredi yoluyla 500 milyon dolara kadar borç alırken, DCGI ise 2019 yılında 18,697.7 Bitcoin borç aldı.
  • Şu anda DCG'nin Genesis'e 500 milyon dolar ve DCGI'nin Genesis'e 4,550.5 Bitcoin (şu anda yaklaşık 117 milyon dolar değerinde) borcu bulunuyor. Genesis, ayrıca gecikme bedelini ve birikmiş faizleri de istiyor.

Binance

Binance borsasında üç üst düzey yönetici istifa etti.

 

Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri

  • 6 Eylül'de Binance'in Doğu Avrupa ve Rusya Operasyonları Başkanı Gleb Kostarev, Facebook üzerinden Binance'den ayrıldığını duyurdu. Bunu takiben Binance Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesi Genel Müdürü Vladimir Smerkis de Facebook üzerinden istifasını duyurdu.
  • Kripto para borsası Binance'in, Rusya pazarından tamamen çekilme olasılığı da dâhil olmak üzere Rusya'daki faaliyetlerini yeniden değerlendirdiği öğrenildi.
  • Ayrıca, The Wall Street Journal'ın haberine göre, 2018'den bu yana Binance'de yönetici pozisyonunda bulunan Helen Hai de istifa etti.

Thodex

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, 10.000 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.

 

Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri

  • Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ile kardeşleri Güven ve Serap Özer, ayrı ayrı olmak üzere 11 bin 196 yıl 10 ay hapis cezasına ve 135 milyon Türk lirası (yaklaşık 5 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı.
  • Thodex, Özer'in ortadan kaybolmasıyla birlikte Nisan 2021'de aniden çevrim dışı oldu ve 400.000'den fazla üye, toplam 2 milyar dolarlık kripto para mevduatını geri alamadı.
  • Özer, Ağustos 2022'de tutuklandı ve suç örgütü kurmak ve dolandırıcılık da dâhil olmak üzere yedi suçlamayla karşı karşıya kaldı.

Kripto Shorts #71 - Genesis, Binance ve Thodex Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik