Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri

Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri

Sektörel

11 Eylül - 17 Eylül 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi bildiriyoruz.

Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta Binance'in Fas ve Libya'daki kullanıcılarına yardım etmek için BNB dağıtacağını duyurması, Bybit CEO'sunun "borsanın İngiltere'den çekilebileceğine" dair bir açıklama yapması ve PayPal kullanıcılarının kripto paralarını dolara dönüştürmelerine olanak sağlayan yeni bir hizmetin başlatılması gibi önemli gelişmeler meydana geldi.

Binance

Binance, Fas ve Libya'da depremden ve selden etkilenen bölgelerdeki kullanıcılarına toplam 3,5 milyon dolarlık BNB dağıtacak.

 

Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri

  • Binance Charity Foundation, depremden etkilenen Faslı kullanıcılara 3 milyon dolarlık BNB airdrop'u yapılacağını duyurdu. Kullanıcı kimliği, 9 Eylül 2023'ten önce Marakeş'in Safi ilinde tamamlanan Adres Kanıtı'na (POA) dayanacaktır.
  • Nitelikli kullanıcılar, doğrudan Binance hesaplarına 100 dolar değerinde BNB alacaklar. POA'yı 9 Eylül ile 30 Eylül arasında tamamlayan mevcut kullanıcılar ise 25 dolar değerinde BNB bağışı alacaklar. Buna ek olarak, etkilenmeyen bölgelerdeki aktif trading kullanıcıları 10 dolar değerinde BNB airdrop'u alacaklar. Bunun, Fas'taki yaklaşık 70.000 Binance kullanıcısını kapsadığı tahmin ediliyor.
  • Aynı gün Binance, sel sonrası toparlanma çabalarını desteklemek amacıyla Libyalı kullanıcılara 500.000 dolar değerinde BNB airdropu yapılacağını duyurdu. Binance, 11 Eylül 2023'e kadar Adres Kanıtı'nı (POA) tamamlayan Libya'daki tüm Binance kullanıcılarına 100 BNB'lik bir airdrop yapacağını bildirdi.

Bybit

Bybit CEO'su, borsanın İngiltere'den çıkabileceğine dair bir açıklamada bulundu.

 

Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri

  • Bybit CEO'su Ben Zhou, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından 8 Ekim'de yürürlüğe girecek olan yeni pazarlama kurallarının, Bybit'in İngiltere'den çıkmasına yol açabileceğini belirtti. Bu yeni kurallar, ilk kez yatırım yapacaklar için bir bekleme süresi içermektedir.
  • Zhou, "Daha fazla düzenlemenin devreye girdiğini görüyoruz. Büyük olasılıkla birçok ülkeden çıkmak zorunda kalacağız. Sanırım çok yakında İngiltere'den çıkmak zorunda kalacağız. Kısa süre önce Fransa'dan çıkmıştık." dedi.
  • Aynı gün Bybit, resmî Twitter hesabı aracılığıyla şu yanıtı verdi: "İngiltere'yi kripto ve blockchain teknolojisinin ilerlemesi için kritik bir pazar olarak görüyoruz. Bu pazara olan bağlılığımız sarsılmaz ve uzun vadede İngiltere'deki varlığımızı sürdürmek niyetindeyiz. Ayrıca, sektörün sorumlu ve güvenli bir şekilde gelişmesini sağlamak için yeni yasalar konusunda düzenleyicilerle birlikte çalışmaya kararlıyız. İleriye dönük en iyi yolu bulmak için düzenleyici makamlarla görüşmelerimiz devam ediyor ve nihai bir anlaşmaya varılmamış olsa da toplumu bilgilendirmeye devam edeceğiz."

PayPal

PayPal, kullanıcıların kripto paralarını dolara dönüştürmelerine imkân tanıyan yeni bir hizmet başlattı.

 

Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri

  • PayPal, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki müşterilerinin, on-ramp ve off-ramp entegrasyonu aracılığıyla desteklenen kripto para birimlerini alıp satabilmelerini sağladı.
  • Bu, müşterilerin kripto para birimlerini doğrudan ABD dolarına dönüştürebilecekleri ve PayPal bakiyelerine aktarabilecekleri anlamına geliyor. Müşteriler, daha sonra bu ABD dolarlarını alışveriş için kullanabilir veya banka hesaplarına aktarabilirler.
  • Söz konusu hizmet artık cüzdanlar, DApp'ler, NFT piyasaları için mevcut olmakla birlikte aynı gün MetaMask'ta başlatılmıştır.

Kripto Shorts #73 - Binance, Bybit ve PayPal Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik