Anasayfa Sektörel Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri

Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri

Sektörel

25 Eylül - 1 Ekim 2023 haftasında kripto para dünyasında yaşanan üç önemli gelişmeyi mercek altına alıyoruz.

Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri
Hızlı İçerik

Bu hafta MicroStrategy'nin 5.445 Bitcoin satın aldığını duyurması, SEC'in Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin onayını hızlandırmak istediğinin öne sürülmesi ve Binance'in Rusya'dan tamamen çıktığını açıklaması gibi önemli gelişmeler yaşandı.

Bitcoin

MicroStrategy, 147 milyon dolar karşılığında 5.445 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

 

Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri

  • İş zekâsı ve yazılım şirketi MicroStrategy, bir başka büyük Bitcoin alımı daha yaptı.
  • MicroStrategy CEO'su Michael Saylor tarafından yapılan açıklamaya göre; şirket, Bitcoin başına ortalama 27.053 dolar fiyatla 5.445 BTC satın alarak yaklaşık 147.3 milyon dolar değerinde ek bir satın alma gerçekleştirdi.
  • Söz konusu Bitcoin alımı, kripto para piyasasından çıkışların yaşandığı sırada geldi. Bitcoin, en çok çıkış gören varlıklar listesinde başı çekti.

ETF

SEC, Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin onayını hızlandırmayı hedefliyor.

 

Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri

  • Bloomberg'in ETF analisti Eric Balchunas'a göre; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Ethereum vadeli işlem ETF'lerinin onayını hızlandırmak istediğine dair haberler var.
  • Balchunas; SEC'in, ABD hükûmetinin potansiyel kapanmasından önce Ethereum vadeli işlem ETF'lerini gündeminden çıkarmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi. Başvuru sahiplerinden belgelerini Cuma öğleden sonraya kadar güncellemeleri istendi. Böylece Pazartesi günü üzerinde çalışmaya başlayabilecekler ve muhtemelen Salı günü ticarete başlayabilecekler.
  • Balchunas, "Şu anda bir düzineden fazla Ethereum vadeli işlem ETF'i yapmaya çalışan var. Bu yüzden çılgın bir yarış olacak." açıklamasında bulundu.

Binance

Kripto para borsası Binance, Rusya'dan tamamen çıktı.

 

Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri

  • Binance, Rusya'daki tüm varlıklarını CommEX'e sattığını ve Rusya pazarından tamamen çıktığını duyurdu. Binance, varlıklarını CommEX'e nasıl taşıyacakları konusunda kullanıcılarını bilgilendirmek için borsa ile birlikte çalışacak.
  • Rusya'daki yeni kullanıcı kayıtları için KYC sürecinin bir parçası olarak, bir kısmı hemen CommEX'e yönlendirilecek ve zaman içerisinde ölçek olarak genişleyecektir. Önümüzdeki aylarda Binance, Rusya'daki tüm alım satım hizmetlerini ve iş kollarını durduracak.
  • CommEX, yeni kurulmuş bir borsadır ve söz konusu borsayı kontrol eden kişiler veya çalışanları hakkında kamuya açık bir bilgi bulunmamaktadır. Web sitelerindeki duyuruya göre; borsa, 25 Temmuz'da BTC/USDT ve ETH/USDT işlem çiftleriyle spot ticarete başlamış ve 26 Eylül saat 12:00'de (UTC) resmen faaliyete geçmiştir. 

Kripto Shorts #76 - Bitcoin, ETF ve Binance Gelişmeleri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar